> Nastava  > Natjecanja

Čestitamo svim učenicima na postignutom uspjehu!

Gradsko natjecanje u odbojci

Autor: Administrator , 3. 3. 2014.

U ponedjeljak 3. veljače 2014. održano je gradsko natjecanje u odbojci za djevojčice u našoj školi.

Gradsko natjecanje u odbojci za djevojčice otvorila je utakmica između OŠ Velike Mlaka i OŠ Vukovina i kako su gledatelji rekli to je bilo finale prije finala.

Iako smo ove godine imali izvrsnu ekipu, dogodilo se da smo treći set izgubili samo s dva poena razlike (13:15) te zbog kup sistema natjecanja osvojili tek 5. mjesto, a suza je krenula tek u srijedu kad sam osvijestila da se možda nisam zahvalila svima koji su to zaslužili, a posebno ekipi zbog koje pišem ove retke.

U ponedjeljak 3.2.2014. naša škola bila je domaćin Gradskog odbojkaškog natjecanja za djevojčice. Na natjecanju je sudjelovalo 8 ekipa koje su predstavljale škole s područja Velike Gorice; OŠ Vukovina, Vukovina, OŠ Eugena Kvaternika, Velika Gorica, OŠ Jurja Habdelića, Velika Gorica, OŠ Eugena Kumičića,Velika Gorica, OŠ Slavka Kolara, Kravarsko, OŠ Nikole Hribara, Velika Gorica, OŠ Šćitarjevo, Šćitarjevo te naša škola OŠ Velika Mlaka, Velika Mlaka.

Svaku ekipu čini 12 igrača i 1 voditelj, a neizostavni dio natjecanja su osobe u organizaciji, sudac, zapisničar, osoba zadužena za semafor, kuharica, predstavnici Grada te ostali gosti koji dođu kao podrška ekipama koje se natječu ili domaćinu. Brojka učesnika natjecanja prelazila je jednu petinu ukupno upisane djece koja polaze našu školu te iako nas je bilo preko 120, natjecanje nije ometalo redovnu nastavu koja se paralelno odvijala u školi.

Osim propisanog standarda, glavnog zapisničarskog stola, uveli smo i stol s projektorom te smo na zidu projicirali elektronski pomoćni semafor vidljiv iz svih kuteva dvorane i fotografije natjecatelja koji sudjeluju u natjecanju, a glazbu, koju je pripremila Tena Špoljarić, puštali smo kad utakmica nije bila u tijeku.

Za organizaciju tako opsežnog natjecanja potrebnu pomoć našla sam u krugu djelatnika i učenika naše škole. Na natjecanju (u ponedjeljak 3.2.2014.) bilo je puno osoba koje su htjele pomoći i koje su pomogle, bez njihovog rada i dobre volje natjecanje ne bi imalo takav sjaj, stoga bih voljela navesti one koji su pomogli i koji su bili uključeni u organizaciju. „Striček“ Veljko nam je osigurao struju u onom dijelu dvorane za koju nam je to bilo potrebno i bez toga ne bismo uspjeli osigurati pomoćni elektronski semafor za gledatelje, glazbu i fotografije koje smo projicirali putem projektora.

Organizacijski odbojkaški tim sastojao se od domaćica koje su dočekivale i brinule o smještaju natjecatelja, brinule o dostupnosti lopti za zagrijavanje, a poslije zagrijavanja spremale lopte i čistile dvoranu te dijelile natjecateljima sendviče. Domaćice su za tu zgodu bile jednoobrazno obućene u sako i kravatu, a one su: Dijana Božić 7.a, Gabriela Čamić 7.a, Matea Deveđija 7.a, Antonija Šunjerga 7.a. Dječaci iz 7.a koji su pazili na svlačionice, Luka Šplajt i Ivan Jurčević; zapisničarka koja je za svih 7 utakmica trebala biti izuzetno koncentrirana i pratiti odluke glavnog suca, upisivati izmjene, traženje time-out-a i to revno unositi u zapisnik bila je Martina Klenović 7.c, dok je na semaforu bila Laura Mihajlović 7.c, a za stolom sa glazbom, fotografijama i elektronskim semaforom bio je Mihael Krilčić 7.c.

Učenice odbojkaškog tima čine puno više članica nego što ih broji ekipa koja nas je predstavljala na odbojkaškom natjecanju, ali upravo redovitost svih učenica odbojkaškog tima na treninzima i njihova pristojnost moj je motiv za organizaciju odbojkaškog natjecanja i za dodatan trud oko natjecanja i treninga.

Na kraju, „krivac“ ovakvog mog istupanja je odbojkaška ekipa, ekipa zbog koje sam se odlučila na ovo slovo, a članovi ekipe koja je predstavljala našu školu ove školske godine (2013./2014.) su, osmašice: Andrea Miloš, Helena Bagarić, Dona Jelić, Sara Pleša, sedmašice: Tene Špoljarić – kapetan, Ana Matić, Antonela Duvanjak, Marija Gojčeta, Sara Šikić te šestašice: Nela Perić, Dora Ivanković i Karla Topić.

Svima u ekipi želim iskreno čestitati na borbenosti i lijepoj igri i zahvalit im se na hrabrom srcu i sportskom ponašanju i poručit im, da su u mojim očima i mojem srcu one pobjednice te unatoč rezultatu one su za mene na ovom natjecanju bile najbolje.

P.S.

Posebnu zahvalu, nakon svega, ipak moram dati Mariji Gojčeti, Andrei Miloš, Heleni Bagarić i naravno Teni Špoljarić koje su mi dugo u noć pomagale u pripremama da natjecanje bude što bolje.

Sportski pozdrav,

Jasmina Lizačić Martinović, prof. mentor

Velika Mlaka, 10.3.2014.

U privitku pogledajte rezultate utakmica