Kutak za roditelje

RASPORED INFORMACIJA

RODITELJSKI SASTANCI

KORISNI SADRŽAJI ZA RODITELJE

Online podrška za roditelje djece osnovnoškolske dobi tijekom i nakon COVID-19 krize uz HZZO uputnicu

Autor: Nancy Vujanić, 1. 12. 2020. 11:43

Pozivamo roditelje djece osnovnoškolske dobi da se uključe u naše online grupe podrške za roditelje koje će se odvijati srijedom od 18:00 do 19:15 sati putem Zoom platforme. Grupe će se odvijati tijekom pet susreta, pod vodstvom psihologa, psihijatra, neuropedijatra, socijalnog pedagoga i socijalnog radnika, u kojima će se pružati multidisciplinarna podrška, psihoedukacija i prilika za postavljanje svih pitanja koja muče roditelje u ovom izazovnom periodu.

Sudjelovanje u online grupama za podršku roditelji mogu ostvariti temeljem uputnice liječnika primarne zdravstvene zaštite (pedijatar, obiteljski liječnik, školski liječnik) za dijete.

Prva radionica je predviđena za srijedu, 2. prosinca 2020. Klikom na "PRIJAVITE SE" bit ćete upućeni na prijavni obrazac kojeg Vas molimo da ispunite nakon čega ćemo Vam se povratno javiti s detaljnim informacijama.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfEzDytEPCPppOMO648LXAfI7f9mtIdZb33d4Jg63F4kkdJRA/viewform | PRIJAVITE SE

Za dodatne informacije pozivamo roditelje da se jave na
mailto:
mia.roje@poliklinika-djeca.hr | mia.roje@poliklinika-djeca.hr, a podatke za pristup roditelji će dobiti nakon prijave i preuzimanje uputnice.

Unaprijed hvala na suradnji.
Vaša Poliklinika za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba

Zaštita sigurnosti djece na internetu i u svijetu mrežnih tehnologija

Autor: Nancy Vujanić, 17. 12. 2019. 12:49

Publikacije HAKOM-a vezane uz zaštitu djece na Internetu dostupne na poveznici https://www.hakom.hr/default.aspx?id=1504, a video sadržaj "Kako zaštiti djecu na internetu" je dostupan na poveznici https://www.youtube.com/watch?v=zXxXfCbW0ss.

Preventivna akcija Mir i dobro Vijest ima dokument u privitku

Autor: Nancy Vujanić, 17. 12. 2019. 12:38

S obzirom na činjenicu da djeca osnovnoškolske dobi najčešće i najviše stradavaju tijekom božićnih i novogodišnjih blagdana od nestručne i nepropisne uporabe pirotehničkih sredstava Ravnateljstvo policije Ministarstva unutarnjih poslova uz podršku Klinike za dječje bolesti Zagreb i Ministarstva znanosti i obrazovanja provodi preventivnu akciju Mir i dobro koja ima za cilj senzibilizirati i informirati javnost za rizike i opasnosti od nestručne i nepropisne uporabe pirotehničkih sredstava, savjetovati javnosti na koje načine smanjiti broj ozlijeđenih s posebnim naglaskom na djecu i mlade. U prilvitku se nalazi  brošura Mir i dobro pripremljena od strane Ravnateljstva policije te poveznice

« Prosinac 2020 »