Lutkarska skupina

Igra je u razdoblju djetinjstva jako važna. Ona pridonosi boljem razumijevanju pojava u svijetu i u sebi. Zajednička igra djece znak je socijalizacije. Igra s vršnjacima ubrzava emocionalni i kognitivni razvoj. U skupini se stječu bogata osjećajna iskustva, uči društveno prihvatljivo ponašanje, stvaraju i usvajaju granice vlastitih sposobnosti. Igra potiče kreativnost i izgradnju osobnosti.

Lutka polazi upravo od te igre djetinjstva. Neživa je, ali zahvaljujući pokretu, oživljava. Lutkarska igra omogućuje sintezu različitih sredstava i načina izražavanja: pokreta, crteža, slike, glume i govora.

Cilj ove skupine je učenje kroz igru i druženje. Učimo osnove kretanja lutke i osnove scenskog nastupa. Igra je često spontana kako ne bi gušila kreativnost. Lutke obično izrađujemo sami ili uz pomoć roditelja, a ponekad i likovne skupina.

Volimo nastupati, a najdraži su nam nastupi za roditelje. Svake godine pokažemo im što smo radili tijekom te godine. Posebno smo ponosni na naš zadnji nastup. Na božićnoj priredbi pripremili smo točku Betlehemska noć. Bio je to zajednički projekt profesorice Alene Perice, njezinog zbora i svirača s našom skupinom i nekoliko učenika 4.d razreda.

Što o skupini misle njezini članovi?

Jana: Volim ići na lutkare jer volim glumiti, zabavljati se i nastupati iako me uvijek „ulovi“ trema.

Suzana: Volim pjevati, glumiti i družiti se s prijateljima. Kada odrastem, želim biti glumica.

Eva i Valentina: Zabavno nam je na lutkarima jer glumimo, pjevamo i nastupamo.

Marta i Dorotea: Volimo nastupati i bit ćemo glumice.

Mihaela: Puno toga naučim i zabavno mi je. Jako sam se radovala nakon našeg zadnjeg nastupa.

Nika i Petar: Volimo ići na lutkare jer se tamo možemo igrati i učiti.

Dora: Volim glumiti i volim dugo biti u školi.

Mateo, Klara i Ana Marija: Glumimo i zabavljamo se s prijateljima.

Vita i Dora: Zabavno je i imamo dobre predstave.

Lucija: Volim raditi s lutkama, glumiti i nastupati.

Elena, Tin, Matej: Glumimo, imamo smiješne predstave i igramo se.

Lana: Na lutkarima mogu glumiti, recitirati i pričati smiješne priče.

Klara: Volim lutkare jer se puno smijemo i radimo dobre predstave. Želim biti glumica ili voditeljica.

Voditeljica skupine: Sanja Sarić

« Veljača 2017 »

Priroda nam skriva svoje tajne jer je veličanstvena, a ne jer je varalica.