Cvjećarska skupina

Želimo li kome iskazati poštovanje, zahvalnost, ljubav ili jednostavno uljepšati dan, darujemo cvijeće (  s cvijećem nikada nećete pogriješiti). Cvjećarska skupina naše škole daruje pogled na mnoštvo raznobojnih  ružinih grmova učenicima, profesorima i svima koji kroče u zelenu  bajku našeg školskog dvorišta.

Naša skupina nije brojna, samo nas je devetoro, ali rad naših ruku ostavlja za sobom  šaren i mirisan trag. Svakodnevno promatramo naše biljke.  Radujemo se novom pupoljku, mladoj grančici ili ptičjem gnijezdu u nekome  od naših grmova. Ljutiti smo, ogorčeni i nesretni kad nađemo zgažene i polomljene stabljike biljaka oko kojih smo se trudili i njegovali ih.

Naša najveća radost su ruže stablašice koje krase ulaz u  školu. Nakon brojnih sati provedenih među padežima, sinusima i molekulama, učenicima dobro dođe pogled na nježne  ružine pupoljke i njihov mirisni pozdrav.

Veliku podršku u našem radu daju nam spremačice koje nam pomažu korisnim savjetima, često i odrade posao umjesto nas i svakodnevno bdiju nad lončanicama koje ozelenjavaju unutrašnjost škole i prozorska okna.

Imamo sreću da je dvorište naše škole dovoljno prostrano da ugosti mnogobrojne biljke koje od proljeća do jeseni cvjetaju, zelene se, dočekuju, ispraćaju i pozdravljaju prolaznike pogotovo mališane koji su u vrtiću u našoj školi. Oni će, nadamo se, biti slijedeći zeleni članovi naše cvjećarske skupine koja će svijet oko sebe uljepšavati bijelim, žutim i crvenim laticama. Pričat će priču o školi koja stvara ne samo odlične učenike nego i vrijedne ljude koji radom mijenjaju svijet oko sebe čineći ga ljepšim i boljim.

Svim čitateljima šaljemo zelene pozdrave iz našeg rascvjetanog ružičnjaka!

« Svibanj 2017 »