Učenička zadruga "Jabuka"

Učenička zadruga naše škole aktivno i uspješno djeluje od 1998. godine, a čine ju sljedeće skupine:

• Keramičarska
  • Cvjećarska

Tijekom cijele školske godine, kao izvannastavna aktivnost, organizira se rad s djecom članovima učeničke zadruge podijeljenih u navedene skupine. Godišnje se radi s djecom 70 sati po skupini, raspoređeno jednom tjedno po dva sata, uz aktivnosti izvan škole, kao što su smotre i sajmovi.

Proizvedeni su kozmetičarski proizvodi (mast od koprive i nevena, toaletna vodica od ružinih latica, balzam za usne, različita ulja), suvenir-crkva svete barbare od gline, te je redovito održavan i obnavljan vrt i voćnjak.

Svake godine sudjelujemo na županijskim smotrama učeničkih zadruga Zagrebačke županije. Od osnutka zadruge do danas, pet puta smo sudjelovali na državnoj smotri učeničkih zadruga . Najveći uspjeh smo postigli na održanoj smotri učeničkih zadruga u Malom Lošinju  (1999.) gdje smo osvojili 3. mjesto u skupini ukrasnih i uporabnih predmeta. Sudjelujemo  i na raznim sajmovima  kao Markov sajam  u Zagrebu, Sajam suvenira u Boćarskom domu, Etno sajam na zagrebačkom velesajmu i Proljetnom sajmu u Velikoj Gorici .

Svake godine , kada se u našoj školi održavaju gradska i županijska natjecanja iz raznih predmeta , sudionike nagrađujemo našim proizvodima .Poslovanje zadruge  financiramo novčanim sredstvima od prodaje proizvoda.

Voditelj zadruge : Ivan Ružić

FOTO ALBUMI

Druženje na Bundeku 2013.

Rad zadruge

Učenička zadruga "Jabuka" na sajmu u Velikoj Gorici - 2012.

Smotre i sajmovi

Učenička zadruga ''Jabuka osvojila 4. mjesto na 29. županijskoj smotri učeničkih zadruga

28. travnja 2017. u OŠ Ante Kovačića u Marija Gorici održana je 29. županijska smotra učeničkih zadruga, a naša zadruga "Jabuka" osvojila je odlično 4. mjesto.  Našu školu predstavljale su učenice Ivana Gudelj (6.a),  Mara Miličević (6.b) i Petra Bagarić (6.b) u pratnji učiteljica Nataše Čurić i Kristine Polić.

Okupljanje zadrugara je počelo iza 8:00 sati, a službeni dio je počeo u 10:00 sati. Na  početku programa nas je pozdravila v.d. ravnateljice škole Antica Rajčić. Smotru je otvorio župan Zagrebačke županije mr. sc. Stjepan Kožić.

Ocjenjivanje je trajalo dva sata, a  provodila ga je tročlana komisija.

Naša zadruga je zajedničkim radom voditelja sekcija i malih zadrugara pripremila sve za temu ovogodišnje smotre, a to je bila ''Staro na novom - čipke i vezovi''. Pripremili smo ljekovite prirodne balzame i predivnu umjetničku keramiku.

Dobili smo brojne pohvale za svoju ovogodišnju prezentaciju od drugih kolega, domaćina i komisije, a posebno bi pohvalili naše učenice koje su svojim vrhunskim komunikacijskim sposobnostima i uzornim ponašanjem služile svima za primjer.

Priloženi dokumenti:
Zapisnik_sa_Smotre_28.4.2017._3.docx (2.20 MB)

objavio: Nancy Vujanić   datum: 28. 4. 2017.

« Rujan 2017 »