Učenička zadruga "Jabuka"

Učenička zadruga naše škole aktivno i uspješno djeluje od 1998. godine, a čine ju sljedeće skupine:

• Keramičarska
  • Cvjećarska

Tijekom cijele školske godine, kao izvannastavna aktivnost, organizira se rad s djecom članovima učeničke zadruge podijeljenih u navedene skupine. Godišnje se radi s djecom 70 sati po skupini, raspoređeno jednom tjedno po dva sata, uz aktivnosti izvan škole, kao što su smotre i sajmovi.

Proizvedeni su kozmetičarski proizvodi (mast od koprive i nevena, toaletna vodica od ružinih latica, balzam za usne, različita ulja), suvenir-crkva svete barbare od gline, te je redovito održavan i obnavljan vrt i voćnjak.

Svake godine sudjelujemo na županijskim smotrama učeničkih zadruga Zagrebačke županije. Od osnutka zadruge do danas, pet puta smo sudjelovali na državnoj smotri učeničkih zadruga . Najveći uspjeh smo postigli na održanoj smotri učeničkih zadruga u Malom Lošinju  (1999.) gdje smo osvojili 3. mjesto u skupini ukrasnih i uporabnih predmeta. Sudjelujemo  i na raznim sajmovima  kao Markov sajam  u Zagrebu, Sajam suvenira u Boćarskom domu, Etno sajam na zagrebačkom velesajmu i Proljetnom sajmu u Velikoj Gorici .

Svake godine , kada se u našoj školi održavaju gradska i županijska natjecanja iz raznih predmeta , sudionike nagrađujemo našim proizvodima .Poslovanje zadruge  financiramo novčanim sredstvima od prodaje proizvoda.

Voditelj zadruge : Ivan Ružić

FOTO ALBUMI

Druženje na Bundeku 2013.

Rad zadruge

Učenička zadruga "Jabuka" na sajmu u Velikoj Gorici - 2012.

Smotre i sajmovi

Učenička zadruga Jabuka sudjelovala na tradicionalnoj 13. uskršnjoj izložbi učeničkih zadruga

U povodu nadolazećih uskršnjih blagdana u prostorijama Zagrebačke županije održana je tradicionalna 13. prodajna izložba ukrasnih i uporabnih predmeta učeničkih zadruga Zagrebačke županije. Svoje rukotvorine ovom je prigodom predstavilo uz 11 učeničkih zadruga i zadruga Jabuka OŠ Velika Mlaka

Naš rad i trud te ostalih zadruga pohvalila je i Darinka Balen, tajnica Podružnice učeničkih zadruga Zagrebačke županije, koja je istaknula  kako su upravo zadrugari s područja Županije najaktivniji.

Na prodajnoj izložbi sudjelovale su učenice Ema i Lucija iz 1.d te Ivana iz 4.c s učiteljicama Martinom Mijoš Čale i Andreom Ceković.

Na prodajnoj izložbi bio je i sam župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić koji se odlučio kupiti proizvode udrugara i na taj način uveseliti svoje najmilije.

objavio: Nancy Vujanić   datum: 10. 4. 2017.

« Rujan 2017 »