Učenička zadruga "Jabuka"

Učenička zadruga naše škole aktivno i uspješno djeluje od 1998. godine, a čine ju sljedeće skupine:

• Keramičarska
  • Cvjećarska

Tijekom cijele školske godine, kao izvannastavna aktivnost, organizira se rad s djecom članovima učeničke zadruge podijeljenih u navedene skupine. Godišnje se radi s djecom 70 sati po skupini, raspoređeno jednom tjedno po dva sata, uz aktivnosti izvan škole, kao što su smotre i sajmovi.

Proizvedeni su kozmetičarski proizvodi (mast od koprive i nevena, toaletna vodica od ružinih latica, balzam za usne, različita ulja), suvenir-crkva svete barbare od gline, te je redovito održavan i obnavljan vrt i voćnjak.

Svake godine sudjelujemo na županijskim smotrama učeničkih zadruga Zagrebačke županije. Od osnutka zadruge do danas, pet puta smo sudjelovali na državnoj smotri učeničkih zadruga . Najveći uspjeh smo postigli na održanoj smotri učeničkih zadruga u Malom Lošinju  (1999.) gdje smo osvojili 3. mjesto u skupini ukrasnih i uporabnih predmeta. Sudjelujemo  i na raznim sajmovima  kao Markov sajam  u Zagrebu, Sajam suvenira u Boćarskom domu, Etno sajam na zagrebačkom velesajmu i Proljetnom sajmu u Velikoj Gorici .

Svake godine , kada se u našoj školi održavaju gradska i županijska natjecanja iz raznih predmeta , sudionike nagrađujemo našim proizvodima .Poslovanje zadruge  financiramo novčanim sredstvima od prodaje proizvoda.

Voditelj zadruge : Ivan Ružić

FOTO ALBUMI

Druženje na Bundeku 2013.

Rad zadruge

Učenička zadruga "Jabuka" na sajmu u Velikoj Gorici - 2012.

Smotre i sajmovi

Naša učenička zadruga "Jabuka" sudjelovala je na 14. Gastro izložbi Turopolja

U nedjelju, 18. listopada 2015., Učenička zadruga ''Jabuka'' sudjelovala je na Gastro izložbi Turopolja.

Već četrnaest godina Udruženje obrtnika Velike Gorice i Turistička zajednica Velike Gorice omogućuju građanima uživanje u domaćoj turopoljskoj kuhinji i specijalitetima koje su pripremili gosti na izložbi. Domaću kotlovinu pripremila su vatrogasna društva, a posjetitelji su mogli uživati i u slasticama velikogoričkih slastičara.

Naša je zadruga sudjelovala u prodajnoj izložbi i predstavila radove učenika fotografske i keramičarske skupine s voditeljem Danijelom Šokecom, ''Kuharići'' su s voditeljicom Marinom Arbanas posjetiteljima omogućili uživanje u ukusnim žemljama, a ''Vrapčići'' su s voditeljicom Jasnom Kirin posjetiteljima predstavili brojne jesenske dekoracije i kućice za ptice i korisne kukce.

Radovi naših učenika privukli su pažnju mnogih posjetitelja.

Radujemo se idućoj Gastro izložbi i pozivamo vas da nam se pridružite.

objavio: Nancy Vujanić   datum: 18. 10. 2015.

« Rujan 2017 »