Učenička zadruga "Jabuka"

Učenička zadruga naše škole aktivno i uspješno djeluje od 1998. godine, a čine ju sljedeće skupine:

• Keramičarska
  • Cvjećarska

Tijekom cijele školske godine, kao izvannastavna aktivnost, organizira se rad s djecom članovima učeničke zadruge podijeljenih u navedene skupine. Godišnje se radi s djecom 70 sati po skupini, raspoređeno jednom tjedno po dva sata, uz aktivnosti izvan škole, kao što su smotre i sajmovi.

Proizvedeni su kozmetičarski proizvodi (mast od koprive i nevena, toaletna vodica od ružinih latica, balzam za usne, različita ulja), suvenir-crkva svete barbare od gline, te je redovito održavan i obnavljan vrt i voćnjak.

Svake godine sudjelujemo na županijskim smotrama učeničkih zadruga Zagrebačke županije. Od osnutka zadruge do danas, pet puta smo sudjelovali na državnoj smotri učeničkih zadruga . Najveći uspjeh smo postigli na održanoj smotri učeničkih zadruga u Malom Lošinju  (1999.) gdje smo osvojili 3. mjesto u skupini ukrasnih i uporabnih predmeta. Sudjelujemo  i na raznim sajmovima  kao Markov sajam  u Zagrebu, Sajam suvenira u Boćarskom domu, Etno sajam na zagrebačkom velesajmu i Proljetnom sajmu u Velikoj Gorici .

Svake godine , kada se u našoj školi održavaju gradska i županijska natjecanja iz raznih predmeta , sudionike nagrađujemo našim proizvodima .Poslovanje zadruge  financiramo novčanim sredstvima od prodaje proizvoda.

Voditelj zadruge : Ivan Ružić

FOTO ALBUMI

Druženje na Bundeku 2013.

Rad zadruge

Učenička zadruga "Jabuka" na sajmu u Velikoj Gorici - 2012.

Smotre i sajmovi

Održana 2. županijska smotra učeničkih zadruga Zagrebačke županije

3. listopada 2014.  zadrugari naše učeničke zadruge “Jabuka” sudjelovali su na 2. županijskoj smotri učeničkih zadruga Zagrebačke županije u Ivanić Gradu. Organizator je bio Upravni odjel za prosvjetu Zagrebačke županije, a domaćin učenička zadruga Jabuka iz Križa.

Svoje proizvode iz 17 zadruga izložilo je 78 zadrugara sa svojim voditeljima. Izložba je pokazala maštovitost ideja i vještina u izradi predmeta i proizvoda iz različitih područja rada (narodna baština, ukrasni i uporabni predmeti i poljoprivredna proizvodnja), a zadrugari su izmijenili svoja radna i kreativna iskustva.

objavio: Administrator   datum: 3. 10. 2014.

« Rujan 2017 »