Učenička zadruga "Jabuka"

Učenička zadruga naše škole aktivno i uspješno djeluje od 1998. godine, a čine ju sljedeće skupine:

• Keramičarska
  • Cvjećarska

Tijekom cijele školske godine, kao izvannastavna aktivnost, organizira se rad s djecom članovima učeničke zadruge podijeljenih u navedene skupine. Godišnje se radi s djecom 70 sati po skupini, raspoređeno jednom tjedno po dva sata, uz aktivnosti izvan škole, kao što su smotre i sajmovi.

Proizvedeni su kozmetičarski proizvodi (mast od koprive i nevena, toaletna vodica od ružinih latica, balzam za usne, različita ulja), suvenir-crkva svete barbare od gline, te je redovito održavan i obnavljan vrt i voćnjak.

Svake godine sudjelujemo na županijskim smotrama učeničkih zadruga Zagrebačke županije. Od osnutka zadruge do danas, pet puta smo sudjelovali na državnoj smotri učeničkih zadruga . Najveći uspjeh smo postigli na održanoj smotri učeničkih zadruga u Malom Lošinju  (1999.) gdje smo osvojili 3. mjesto u skupini ukrasnih i uporabnih predmeta. Sudjelujemo  i na raznim sajmovima  kao Markov sajam  u Zagrebu, Sajam suvenira u Boćarskom domu, Etno sajam na zagrebačkom velesajmu i Proljetnom sajmu u Velikoj Gorici .

Svake godine , kada se u našoj školi održavaju gradska i županijska natjecanja iz raznih predmeta , sudionike nagrađujemo našim proizvodima .Poslovanje zadruge  financiramo novčanim sredstvima od prodaje proizvoda.

Voditelj zadruge : Ivan Ružić

FOTO ALBUMI

Druženje na Bundeku 2013.

Rad zadruge

Učenička zadruga "Jabuka" na sajmu u Velikoj Gorici - 2012.

Smotre i sajmovi

XXVI. Smotra učeničkih zadruga Zagrebačke Županije (Vrbovec)

U petak, 25. travnja 2014. u Vrbovcu jeodržana XXVI. smotra učeničkih zadruga Zagrebačke županije. Učenička zadruga „Pčelica” Osnovne škole Dubrava bila je domaćin. Smotru su organizirale Zagrebačka županija i Podružnica učeničkih zadruga Zagrebačke županije, a u natjecateljskom dijelu sudjelovalo je 16 zadruga, od čega 13 iz osmogodišnjih i jedna iz srednje škole, te dvije zadruge centara za odgoj i obrazovanje, koji brinu o mladeži s teškoćama u razvoju.

Naša zadruga "Jabuka" zauzela je 5. mjesto s radovima na temu - komarci (naušnice, losion protiv komaraca, mlatilice).

NAŠ ŠTAND

NAŠI PROIZVODI

LOV NA KOMARCA

Radove ostalih izlagača pogledajte u foto-albumu

objavio: Administrator   datum: 25. 4. 2014.

« Rujan 2017 »