Smotre i sajmovi

UZ ''Jabuka'' - koraci prema otvorenosti i profesionalnosti; suradnja s vanjskim suradnikom ''Muse candles'' i prodaja povodom Valentinova

Autor: Nancy Vujanić, 20. 2. 2024.

Od 12. do 14. veljače u našoj OŠ Velika Mlaka i PŠ Mičevec bila je prodaja proizvoda naše Zadruge povodom Valentinova.

Prva ideja koju smo odlučili provesti u drugom polugodištu bila je priprema proizvoda za Valentinovo. Odlučili smo da će prodaja biti temeljena na nekoliko proizvoda koje ćemo tematski – valentinovski – povezati. Tako smo odlučili nastaviti s našim balzamima (Petra Piljić), nakitom (Kristina Grbeša i Martina Martinković), šalicama (Martina Čale) koje će potpomognuti novi grafički dizajni s pojmom ''ljubavi''. Odlučili smo posaditi Kalanhoe i ukrasiti njihove teglice (Marina Arbanas) i uključiti origami tehniku s motivom srca (u različitim bojama) i Kraš čokoladicama s prigodnom porukom (Kristina Grbeša). Odlučili smo vrata naše Zadruge otvoriti vanjskoj suradnici Pauli Benjak (stvarateljici ''Muse candles'') i našem novom proizvodu – mirisnim svijećama. Sve smo proizvode nastojali približiti svima – učenicima, učiteljima i roditeljima – i rad su učiteljskih i dječjih ruku.

Stvaranje mirisnih svijeća bio je nov korak u našoj Zadruzi i izuzetno smo zahvalni na dobroj volji Paule Benjak koja nas je naučila stvarati svijeće koje ćemo dalje sami stvarati i tematski prilagođavati. Radionica je bila profesionalna, bliska djeci, na kojoj su nastale naše prve – cvjetne – svijeće.

Svoje proizvode na radionicama s učiteljima i djecom nastojimo što više usavršiti i da polako postanu prepoznatljivi. Još uvijek učimo – mi učitelji i s nama naši učenici – no radimo to s velikom voljom i pronalazimo se u ljepoti stvaranja, kreativnosti, timskom radu i poduzetništvu te nastojimo biti što bolji u tome. U svom radu rado pozivamo vanjske suradnike i od njih učimo – novo i profesionalno – i stoga im hvala što se na naše pozive odazivaju.

Prodaja je prošla izvrsno jer svi su naši proizvodi završili u rukama naših kupaca – učenika, učitelja i roditelja. Hvala Društvu žena Velika Mlaka na podršci i svima koji su kupili proizvode jer tako, prije svega, podržavate rad učiteljskih i dječjih ruku, tj. naše Zadruge.

Hvala i do iduće objave. 😊

Lijep pozdrav

Martina Martinković, voditeljica UZ ''Jabuka''