> Knjižnica

Ponedjeljak, srijeda i petak: 8.45 – 14.45

Utorak, četvrtak: 12.15 – 18.15

Pauza: pod velikim odmorom

Svakog prvog utorka u mjesecu knjižnica ne radi zbog službene odsutnosti (Informativni utorak).

Knjižničarka: Nancy Vujanić, prof. hrv. jezika i književnosti i informatologije, smjer: bibliotekarstvo

PRAVILA POSUDBE

- za sve korisnike knjižnice članstvo u školskoj knjižnici je besplatno
- svi učenici naše škole ujedno su i članovi školske knjižnice
- knjižnom građom i svim uslugama knjižnice mogu se koristiti samo članovi knjižnice
- odjednom se mogu posuditi najviše 3 knjige, od toga
SAMO JEDNA KNJIGA ZA LEKTIRU
- rok posudbe je 20 dana
- ako korisnik ne vrati posuđenu građu pravodobno, ne može  posuditi novu knjigu (broj dana ovisi o tome koliko je dana kasnio)
- učenici moraju vratiti sve knjige na kraju školske godine
- korisnik koji izgubi, ošteti ili uništi posuđenu knjižničnu građu mora nadoknaditi gubitak istovrsnim primjerkom građe
- obveznu školsku lektiru treba pročitati što prije

link za pretraživanje fonda knjižnice OŠ Velika Mlaka

- Komentare, prijedloge možete slati na ovaj mail:

Pravilnik o radu skolske knjiznice 2024.pdf

Predstavljanje naših učenika autora slikovnice

Autor: Nancy Vujanić, 12. 12. 2018.

3. prosinca 2018.  u školskoj knjižnici održano je predstavljanje naših učenika, autora slikovnice. Učenici su tijekom prošle školske godine sudjelovali u natječaju Moja prva knjiga i napravili vlastite slikovnice (napisali tekst i ilustrirali ga). Susretu su nazočili brojni učenici.

Na adresu Udruge KAlibra  u sklopu 14. natječaja Moja prva knjiga pristiglo je ukupno 726 slikovnica pod mentorstvom 249 mentora i mentorica iz 181 osnovne škole iz svih dijelova Republike Hrvatske među kojima su bile i slikovnice iz naše škole (14 slikovnica). Slikovnice su napravili: Melani Miličević, Ivona Milišić, Lara Bošković, Lucija Zajec, Klara Žutić, Ivan Jankeš, Antonela Vlašić, Nela Flegar, Dora Mance, Julija Srbelj te učenici koji su osvojili poticajnu nagradu Mijo Gogić, Ozana Ladić, Nives Mesić, Antea Tomić. Voditeljice ovog sureta bile su Lana Oštarić (6.b) i Marijeta Perčin (6.b) koje su od autora saznale kako im je bilo sudjelovati u natječaju, o čemu su pisali u svojim slikovnicama, na koje su poteškoće nailazili i još mnogo toga.

Knjižničarka je na kraju pozvala zainteresirane učenike da dođu na neko od uvodnih predavanje i uključe se ove godine u