Ponedjeljak, srijeda i petak: 8.45 – 14.45

Utorak, četvrtak: 12.15 – 18.15

Pauza: pod velikim odmorom

Svakog prvog utorka u mjesecu knjižnica ne radi zbog službene odsutnosti (Informativni utorak).

PRAVILA POSUDBE

- za sve korisnike knjižnice članstvo u školskoj knjižnici je besplatno
- svi učenici naše škole ujedno su i članovi školske knjižnice
- knjižnom građom i svim uslugama knjižnice mogu se koristiti samo članovi knjižnice
- odjednom se mogu posuditi najviše 3 knjige, od toga
SAMO JEDNA KNJIGA ZA LEKTIRU
- rok posudbe je 20 dana
- ako korisnik ne vrati posuđenu građu pravodobno, ne može tjedan dana posuditi novu knjigu ili dulje(ovisno o tome koliko je dana kasnio)
- učenici moraju vratiti sve knjige na kraju školske godine
- korisnik koji izgubi, ošteti ili uništi posuđenu knjižničnu građu mora nadoknaditi gubitak istovrsnim primjerkom građe
- obveznu školsku lektiru treba pročitati što prije

link za pretraživanje fonda knjižnice OŠ Velika Mlaka

- Komentare, prijedloge možete slati na ovaj mail:

Nancy Vujanić,
prof. hrv. jezika i književnosti i informatologije, smjer: bibliotekarstvo

Državno natjecanje "Čitanjem do zvijezda"

Učenice naše škole, Ramona Jurilj (7.a), Marija Klarić (7.a) i Inon Međugorac (7.b) sudjelovale su 5. svibnja 2017. na 4. nacionalnom Natjecanju u kreativnosti i znanju za osnovne škole- Čitanjem do zvijezda. Osvojile su 7. mjesto od 26 škola. Pripremala ih je knjižničarka Nancy Vujanić uz pomoć učiteljica Martine Martinković i Zrinke Šućur. Čestitamo im!

Organizatori natjecanja su Županijsko stručno vijeće školskih knjižničara Međimurske županije i Hrvatska mreža školskih knjižničara, a dobrim domaćinima pokazale su se Srednja škola Čakovec i III. OŠ Čakovec.

Natjecanje „Čitanjem do zvijezda“ je projekt školskih knjižničara kojim se potiče i promovira kultura čitanja, a učenike motivira da s radošću, uživanjem i znatiželjom otvaraju knjigu, budi želju za otkrivanjem i istraživanjem, te razvija maštu i kreativno izražavanje kroz likovni rad.

Natjecanje se sastoji od dva dijela: kviza znanja u kojemu učenici odgovaraju na pitanja iz odabranih knjiga i prezentacije plakata na zadanu temu.

Naša ekipa se natjecala u kvizu znanja.

Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je ljepota različitosti.

Učenici su za natjecanje trebali pročitati knjige: Damir Miloš: Bijeli klaun, Zoran Pongrašić: Djevojčica koja je preskočila nebesa ili Gumi-gumi i Miro Gavran: Zaboravljeni sin.

Za kreativni i raznovrsni kulturno-umjetnički program pobrinuli su se učenici i djelatnici Osnovne škole Goričan,

a za turistički razgled Čakovca bili su zaduženi učenici Ekonomske i trgovačke škole Čakovec.

Za vrijeme ispravljanja ispita, gosti su mogli uživati u predstavi Zelena glava i prijatelji u izvedbi Dječjeg gradskog kazališta Čakovec.

Naša ekipa se natjecala pod lozinkom TULIPAN.

REZULTATI

objavio: Nancy Vujanić   datum: 5. 5. 2017.

« Rujan 2017 »