> Knjižnica

Ponedjeljak, srijeda i petak: 8.45 – 14.45

Utorak, četvrtak: 12.15 – 18.15

Pauza: pod velikim odmorom

Svakog prvog utorka u mjesecu knjižnica ne radi zbog službene odsutnosti (Informativni utorak).

Knjižničarka: Nancy Vujanić, prof. hrv. jezika i književnosti i informatologije, smjer: bibliotekarstvo

PRAVILA POSUDBE

- za sve korisnike knjižnice članstvo u školskoj knjižnici je besplatno
- svi učenici naše škole ujedno su i članovi školske knjižnice
- knjižnom građom i svim uslugama knjižnice mogu se koristiti samo članovi knjižnice
- odjednom se mogu posuditi najviše 3 knjige, od toga
SAMO JEDNA KNJIGA ZA LEKTIRU
- rok posudbe je 20 dana
- ako korisnik ne vrati posuđenu građu pravodobno, ne može  posuditi novu knjigu (broj dana ovisi o tome koliko je dana kasnio)
- učenici moraju vratiti sve knjige na kraju školske godine
- korisnik koji izgubi, ošteti ili uništi posuđenu knjižničnu građu mora nadoknaditi gubitak istovrsnim primjerkom građe
- obveznu školsku lektiru treba pročitati što prije

link za pretraživanje fonda knjižnice OŠ Velika Mlaka

- Komentare, prijedloge možete slati na ovaj mail:

Pravilnik o radu skolske knjiznice 2024.pdf

Književni susret s Dubravkom Volenec

Autor: Nancy Vujanić, 19. 10. 2016.

19. listopada 2016. našu školu posjetila je književnica Dubravka Volenec. Susretu su prisustvovali učenici 3.d razreda.

Književnica je kroz prezentaciju i razgovor s učenicima upoznala učenike s tužnim činjenicama o pčelama (jako su pogođene pretjeranom uporabom pesticida, naglom urbanizacijom i još mnogim čimbenicima koje je izazvao čovjek).

Posljedice takvog ljudskog djelovanja po pčele mogu biti višestruke, od gubitka orijentacije pa sve do pomora velikog broja jedinki. Jedna pojava koja se događa kad pčele izgube orijentaciju jest rojenje na čudnim mjestima poput automobila i semaforskih i rasvjetnih stupova. Takav je događaj, koji se prije nekog vremena zaista dogodio u Zvonimirovoj ulici u Zagrebu, opisan i u književnicinoj slikovnici Pčele prijateljice. Učenicima je Dubravka Volenec pročitala ulomak iz slikovnice, a na kraju susreta dobili su i tu slikovnicu.