> Knjižnica

Ponedjeljak, srijeda i petak: 8.45 – 14.45

Utorak, četvrtak: 12.15 – 18.15

Pauza: pod velikim odmorom

Svakog prvog utorka u mjesecu knjižnica ne radi zbog službene odsutnosti (Informativni utorak).

Knjižničarka: Nancy Vujanić, prof. hrv. jezika i književnosti i informatologije, smjer: bibliotekarstvo

PRAVILA POSUDBE

- za sve korisnike knjižnice članstvo u školskoj knjižnici je besplatno
- svi učenici naše škole ujedno su i članovi školske knjižnice
- knjižnom građom i svim uslugama knjižnice mogu se koristiti samo članovi knjižnice
- odjednom se mogu posuditi najviše 3 knjige, od toga
SAMO JEDNA KNJIGA ZA LEKTIRU
- rok posudbe je 20 dana
- ako korisnik ne vrati posuđenu građu pravodobno, ne može  posuditi novu knjigu (broj dana ovisi o tome koliko je dana kasnio)
- učenici moraju vratiti sve knjige na kraju školske godine
- korisnik koji izgubi, ošteti ili uništi posuđenu knjižničnu građu mora nadoknaditi gubitak istovrsnim primjerkom građe
- obveznu školsku lektiru treba pročitati što prije

link za pretraživanje fonda knjižnice OŠ Velika Mlaka

- Komentare, prijedloge možete slati na ovaj mail:

Pravilnik o radu skolske knjiznice 2024.pdf

Prva posudba knjiga u školskoj knjižnici Vijest ima dokument u privitku

Autor: Nancy Vujanić, 22. 12. 2023. 17:06

Tijekom studenog i prosinca učenici 1. a, b i d razred u matičnoj školi po prvi put posjetili  su našu školsku knjižnicu.

Rezultati natječaja: Moja prva knjiga

Autor: Nancy Vujanić, 6. 7. 2023. 10:34

Natječaj „Moja prva knjiga“ organiziran je na razini škole, budući da Udruga Kalibra nije provodila natječaj. Uključeni su svi zainteresirani učenici. Učenici su slikovnice mogli raditi pojedinačno ili u paru. Povjerenstvo u sastavu: Sanja Rožić Tomić (učiteljica razredne nastave),  Marina Šilović (prof. hrvatskog jezika) i Danijel Šokec (prof. likovne kulture) pročitali su i ocijenili slikovnice  Rezultati su:

1. mjesto: Josipa Mikulić (3. c)

2. mjesto: Korina Barišić (2. b)

3. mjesto: Nika Bedeković (3. c) i Mihael Ostrugač (3. c)

Svi učenici bit će nagrađeni prigodnim nagradama, a njihove slikovnice digitalizirane i postavljene na stranicu škole.

Čestitam i zahvaljujem svim učenicima koji su napravili svoje slikovnice i sudjelovali u nagradnom natječaju!

Dar školskoj knjižnici

Autor: Nancy Vujanić, 13. 6. 2023. 14:56

Roko Kralj Frleta (1.b), Renata Šostarec i Petra Zlatunić (4.b) darovali su školskoj knjižnici knjige. Zahvaljujemo! Više o knjigama u nastavku.

Volimo knjige

Autor: Nancy Vujanić, 12. 6. 2023. 13:10

I ove smo školske godine u svim trećim razredima u našoj školi proveli projekt Volimo knjige. Naprtnjača sa 7 zanimljivih knjiga putovala je tijekom školske godine kroz brojne obitelji i u svakoj obitelji boravila tjedan dana.  Cilj  je bio potaknuti sve članove obitelji na čitanje i provođenje zajedničkog vremena uz knjige. Knjige je odabrala i pripremila knjižničarka naše škole.

Projekt razmjene straničnika - The ISLM Bookmark Exchange Project

Autor: Nancy Vujanić, 5. 6. 2023. 14:59

Povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica  (ISLM) Međunarodna udruga školskih knjižničara (IASL) organizira razmjenu straničnika između školskih knjižnica i njihovih korisnika. Cilj je razmjena straničnika između dviju škola. Svake se godine uparuju škole iz različitih zemalja svijeta, kako bi svaka škola upoznala što više različitih kultura i običaja iz cijeloga svijeta. Ove godine je ponovo i naša škola sudjelovala u projektu. Za klasične papirnate straničnike prijavile su se 4 učiteljica razredne nastave sa svojim učenicima te pedagoginja s članovima Vijeća učenika  te učiteljica informatike za digitalne straničnike.  Oformili  smo 5 grupa za klasične i 2 grupe za digitalne straničnike.  Partneri su nam bili iz Portugala (2 škole), Slovenije, Rumunjske i SAD-a, a za digitalne straničnike Indija (2 škole).

[više]

Nastavni sat u knjižnici (časopisi)

Autor: Nancy Vujanić, 1. 6. 2023. 18:05

Učenici drugih razreda naučili su prepoznati i imenovati dječje časopise, razlikovati dječji tisak od dnevnog tiska i časopisa za odrasle, prepoznati rubriku i odrediti poučava li nas ili zabavlja časopis, razlikovati časopise prema vremenu izlaženja, riješavali su radne listiće primijenivši usvojeno znanje.

[više]

Lutkarska predstava Jadranke Čunčić Bandov za prvašiće Vijest ima dokument u privitku

Autor: Nancy Vujanić, 11. 5. 2023. 10:21

U četvrtak, 11. svibnja 2023.. učenici prvih razreda naše škole  zajedno sa svojim učiteljicama i knjižničarkom, uživali su u lutkarskim predstavama koje je izvela književnica, lutkarica i glumica Jadranka Čunčić -Bandov. Održane su 2 predstave: za  1. a i b  te 1. c i d razred.

Književni susret s književnicom Jasminkom Tihi-Stepanić

Autor: Nancy Vujanić, 24. 4. 2023. 12:06

24. travnja 2023. gošća u našoj školi bila je književnica Jasminka Tihi-Stepanić. Ova istaknuta autorica književnosti za djecu i mlade živi  i radi u Velikoj Gorici (u osnovnoj školi radi kao učiteljica hrvatskoga jezika). Višestruko je nagrađivana za svoje romane i priče. Susretu su prisustvovali učenici 8. d sa svojim učiteljem hrvatskog jezika, Tomislavom Begićem.

« Srpanj 2021 »