Priče za tjelesni, emocionalni i društveni razvoj svakog djeteta

Autor: Nancy Vujanić, 12. 4. 2016.

Serija slikovnica poznatog autora Mladena Kušeca, donosi pričice za najmlađe koje su važne za tjelesni, emocionalni i društveni razvoj svakog djeteta. Pisane su velikim tiskanim slovima i bogato ilustrirane, pa ih najmlađi mogu i sami čitati. Slikovnice se mogu koristiti i za sat razrednika, zdravstveni i građanski odgoj.

PRIČICE ZA TJELESNI RAZVOJ DJETETA

Volim zdravu hranu / Mladen Kušec

U ovoj slikovnici iz serije saznajemo kako bi neka djeca najradije po cijele dane jela bombone, čokoladu, čips i hamburgere. Dječak Roko iz naše priče takvom hranom je hranio i svog psa, sve dok se jednog dana psić nije razbolio a Roko usnuo strašan san, nakon kojeg je odlučio da više neće jesti nezdravu hranu.

Ja sam poseban / Mladen Kušec

U ovoj slikovnici iz serije radi se o slobodi odlučivanja i o tome kako nije uvijek dobro samo drugima udovoljavati, a pritom zapostavljati sebe.

Vježbanje je zdravo / Mladen Kušec

Naslov ove slikovnice iz serije govori ono što čak i maleni znaju ali uvijek je dobro podsjetiti -  da moramo redovito vježbati te umjereno i kvalitetno jesti, ako želimo biti zdravi i u formi, puni snage i veselja.

Čistoća je pola zdravlja / Mladen Kušec

Dječak Leon dobro je naučio lekciju o važnosti osobne higijene i o tome da nije dovoljno oprati samo oči i uši, već i cijelo tijelo. Ovo je priča iz serije slikovnica poznatog autora Mladena Kušeca, koja donosi pričice za najmlađe važne za tjelesni, emocionalni i društveni razvoj svakog djeteta. Pisane su velikim tiskanim slovima i bogato ilustrirane, pa ih i najmlađi mogu samostalno čitati.

Idem rano spavati / Mladen Kušec

Svi trebamo vrijeme za odmor. San nas krijepi i osvježava, a za djecu je posebno važno "uhvatiti ritam". Naime, vrlo važno je i vrijeme odlaska na spavanje, jer ako odemo prekasno spavati, najvjerojatnije ćemo se ujutro probuditi bezvoljni i pospani. Djevojčica Lucija iz ove priče naučila je lekciju o spavanju. Serija slikovnica poznatog autora Mladena Kušeca, donosi pričice za najmlađe koje su važne za tjelesni, emocionalni i društveni razvoj svakog djeteta. Pisane su velikim tiskanim slovima i bogato ilustrirane, pa ih i najmlađi mogu samostalno čitati.

PRIČICE ZA DRUŠTVENI RAZVOJ DJETETA

Volim i poštujem druge / Mladen Kušec

U ovoj slikovnici iz serije, radi se o tome da se može naučiti kako voljeti i poštovati bližnje. Dvije sestrične, obje lijepe i pametne, ali ipak jako različite... uče jedna od druge.

Budi mi prijatelj / Mladen Kušec

U ovoj slikovnici iz serije maleni će spoznati što znači pravo prijateljstvo.

Želim biti uredan / Mladen Kušec

U ovoj slikovnici iz serije radi se o dječaku koji je imao puno igračaka s kojima se igrao po cijele dane, ali navečer bi bio preumoran da ih pospremi. To je umjesto njega radila njegova mama, kojoj dječak nije rekao niti hvala. No jednoga dana igračke su se pobunile, rekle mu u lice da je lijenčina i da nije dobar prijatelj, nakon čega se posramio i odlučio postati uredan i dobar, na sveopće zadovoljstvo.

Volim pomagati mami, tati, baki --- / Mladen Kušec

U ovoj slikovnici iz serije, nalazi se istinita priča o dječaku Filipu koji se nije znao lijepo ponašati, ali je nakon događaja u kojemu je postiđen, naučio pomagati svima kojima je pomoć potrebna.

Ja sam pristojan / Mladen Kušec

Biti pristojan, nešto je što se uči od malih nogu. U ovoj slikovnici iz serije učimo da čarobne riječi: molim, oprosti i hvala, otvaraju sva vrata i vraćaju osmijeh na lica, iako ih i nije uvijek baš lako usvojiti.

Volim svojega kućnog ljubimca / Mladen Kušec

U ovoj slikovnici iz serije djeca će naučiti da imati kućnog ljubimca znači imati prijatelja, poštovati ga, voljeti i brinuti se za njega, što iziskuje dosta vremena i nije nimalo lako.

PRIČICE ZA EMOCIONALNI RAZVOJ DJETETA

Volim svoju obitelj / Mladen Kušec

U ovoj slikovnici iz serije saznajemo da je imati obitelj najvažnija stvar na svijetu, ali imati brojnu obitelj, nije lako. Jer uvijek ti netko dosađuje ili te gnjavi. No kad nastupi neka životna nevolja, itekako se isplati imati brojnu obitelj koja te voli i razumije, čiji članovi su uvijek tu, spemni da pomognu i budu potpora u tvom životu.

Ja sam sretno dijete / Mladen Kušec

U ovoj priči govori se o usamljenoj djevojčici Lari koja se teško socijalizira i pronalazi prijatelje.

Problema nema / Mladen Kušec

U ovoj priči dječaka Danijela tata poučava kako se na konstruktivan način nositi pred određenim problemom te bez suza i očajavanja doći do rješenja.

Ne ljuti se / Mladen Kušec

U priči o dječaku Teu govori se o kontroli emocija - bijesa i ljutnje.