Na ovim stranicama cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire, ali i šire, besplatno su dostupna učenicima i studentima, te njihovim nastavnicima i profesorima. Već je postavljeno oko 200 knjiga, te obilje multimedijskih sadržaja, kao što su zvučni zapisi i video materijali. Cilj projekta je na Webu objaviti SVE osnovnoškolske i srednjoškolske lektire - ukupno preko tisuću naslova!

Projekt eLektire je nastao na inicijativu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, a realiziraju ga CARNet i Bulaja naklada.

Informacije

Za pristup sadržaju morate se prijaviti svojim AAI@EduHR elektroničkim identitetom, kojega ste dobili u svojoj školi ili ustanovi.

Ako ne znate koja je vaša korisnička oznaka ili zaporka, obratite se administratoru elektroničkog (LDAP) imenika vaše škole ili matične ustanove.

Za dodatne informacije u vezi pristupa ovim stranicama obratite se CARNetovom Help-desku, na adresu helpdesk@carnet.hr ili telefonski na 0800 CARNet (0800/227 638)

Lektire online

FILMOVI ZA MEDIJSKU KULTURU

KVIZ: I. B. Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića

Priloženi dokumenti:
segrthlapic.htm

E-knjige

Atlasi

Autor: Administrator , 14. 2. 2013.

Google Maps

Google Earth

Geo-Gauss

- planovi hrvatskih gradova; zbirka planova i karata

Multimap

- atlas svijeta; detaljna karta Hrvatske

Quick Maps

- karte, zastave, ekonomija, klima, prirodni resursi

World Atlas and World Maps

- karte, zastave, podaci o zemljama, populacija itd.

David Rumsey Map Collection

Kolekcija starih mapa Davida Rumseyja, koji je  prikupio zavidnu kolekciju od više od 150 000karata. Pogledajte kartu San diega, Grand Canyon, Yellowstone, New York...

« Svibanj 2024 »

Koristite li ChatGPT?