RASPORED INFORMACIJA

RODITELJSKI SASTANCI

KORISNI SADRŽAJI ZA RODITELJE

Online podrška za roditelje djece osnovnoškolske dobi tijekom i nakon COVID-19 krize uz HZZO uputnicu

Autor: Nancy Vujanić, 1. 12. 2020.

Pozivamo roditelje djece osnovnoškolske dobi da se uključe u naše online grupe podrške za roditelje koje će se odvijati srijedom od 18:00 do 19:15 sati putem Zoom platforme. Grupe će se odvijati tijekom pet susreta, pod vodstvom psihologa, psihijatra, neuropedijatra, socijalnog pedagoga i socijalnog radnika, u kojima će se pružati multidisciplinarna podrška, psihoedukacija i prilika za postavljanje svih pitanja koja muče roditelje u ovom izazovnom periodu.

Sudjelovanje u online grupama za podršku roditelji mogu ostvariti temeljem uputnice liječnika primarne zdravstvene zaštite (pedijatar, obiteljski liječnik, školski liječnik) za dijete.

Prva radionica je predviđena za srijedu, 2. prosinca 2020. Klikom na "PRIJAVITE SE" bit ćete upućeni na prijavni obrazac kojeg Vas molimo da ispunite nakon čega ćemo Vam se povratno javiti s detaljnim informacijama.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfEzDytEPCPppOMO648LXAfI7f9mtIdZb33d4Jg63F4kkdJRA/viewform | PRIJAVITE SE

Za dodatne informacije pozivamo roditelje da se jave na
mailto:
mia.roje@poliklinika-djeca.hr | mia.roje@poliklinika-djeca.hr, a podatke za pristup roditelji će dobiti nakon prijave i preuzimanje uputnice.

Unaprijed hvala na suradnji.
Vaša Poliklinika za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba

Istraživanja pokazuju da u vrijeme pandemije više od 30 posto odraslih razvija simptome anksioznosti i depresivnosti, a više od 50 posto ima izražene znakove stresa. Utjecaj pandemije na mentalno zdravlje roditelja i visok roditeljski stres mogu negativno utjecati na roditeljska ponašanja, a time i mentalno zdravlje djece.
Više od 50% roditelja smatra da socijalno distanciranje i financijske brige ometaju njihovo roditeljstvo (University of Michigan, 2020). Od početka pandemije COVID-19 Poliklinika za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba je prilagodila pružanje svojih usluga aktualnoj situaciji te kontinuirano djeci i roditeljima, koji iz različitih razloga ne mogu ostvariti zdravstvene usluge uživo, pruža iste informacijsko-komunikacijskim sredstvima sukladno odluci i odobrenju
HZZO-a.

Izvor: Mihaela Tomašić