« Studeni 2017 »

Učitelji - odbojkaši

Istovremeno s početkom rada u novoj školskoj zgradi OŠ Velika Mlaka započela je i rekreacija djelatnika škole na športskom terenu. Budući da prevladavaju ženski članovi kolektiva, sport u koji se uključila većina djelatnika, često potpomognuta učenicima škole, vlastitom djecom, muževima, roditeljima učenika i ostalim zainteresiranima, postala je odbojka.

Bezbrojni sati, dani i noći provedeni su u našoj dvorani. Ugošćivali smo brojne kolege iz drugih škola, slavili rođendane i imendane, rođenja djece i vjenčanja, obilježavali blagdane, veselili se uspjesima naše škole na svim planovima, isticali osobne,  drage pa čak i tužne trenutke, kuhali, pekli, okretali na ražnju, pjevali, dočekivali zoru, i tako svih dvadeset godina.

Uskrsni kup - Pušća 2007.

ODBOJKAŠKA LIGA OSNOVNIH ŠKOLA

Vrijedni djelatnici naše škole posljednjih  godina aktivno su uključeni  u odbojkašku ligu. U odbojkaškoj ligi sudjeluju učitelji i ostali zaposlenici iz osnovnih škola Zagrebačke županije koji vole sportsko nadmetanje i kolegijalno druženje.

U ekipi sudjeluju ženski i muški članovi tako da su na terenu uvijek 3 ženska i 3 muška člana. Igra se na dobivena 2 seta u dvokružnom sustavu natjecanja. Liga broji 10 ekipa, a igra se u školskim dvoranama.

Plasman se određuje na osnovi broja osvojenih bodova. U slučaju istog broja osvojenih bodova, plasman se određuje prema boljem količniku setova. Ukoliko je i taj količnik isti, plasman se određuje prema boljem količniku poena.

Naša škola najveći športski uspjeh ostvarila je u školskoj godini2008./2009., kada smo bili pobjednici lige.

Dosadašnji pobjednici lige su:

- 2007./2008. - OŠ A. Augustinčića, Zaprešić

- 2008./2009. - OŠ Velika Mlaka, Velika Mlaka

- 2009./2010. - OŠ A. Augustinčića,  Zaprešić

- 2010./2011.  - OŠ A. Augustinčića,  Zaprešić

- 2011./2012. - OŠ Dubrava

- 2012./2013. - OŠ A. Augustinčića,  Zaprešić

- 2013./2014.  - OŠ Pušća,  Pušća

- 2014./2015.  - OŠ Pušća,  Pušća

- 2015./2016.  - OŠ Velika Mlaka, Velika Mlaka

- 2016./2017.  - OŠ Velika Mlaka, Velika Mlaka

Liga je otvorena i za ostale zainteresirane škole s područja Zagrebačke županije.

OBILJEŽAVANJE DANA UČITELJA

5. listopada slavi se kao Dan učitelja. U Zagrebačkoj županiji posljednjih desetak godina povodom tog dana održava se turnir u odbojci za djelatnike osnovnih škola. Počevši od prvog takvog turnira pa sve do danas odbojkaška ekipa naše škole aktivno sudjeluje na njemu. Bilo je svakojakih rezultata, nekada smo bili uspješniji, nekada manje uspješni, ali ono što krasi ekipu OŠ Velika Mlaka je veselje igranja, borba do kraja bez predaje i pošten pristup tako da nam ne treba sudac. Ono po čemu smo prepoznatljivi i daleko poznati završni je set meč koji se odigrava nakon sportskog nadmetanja.

Foto-albume naših učitelja odbojkaša pogledajte:

ovdje

Priloženi dokumenti:
Pravilnik OLOS-a.pdf

Naši učitelji ponovno osvojili odbojkaški turnir
Autor: Nancy Vujanić, 8. 10. 2016.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana učitelja (5. listopad) u  Osnovnoj školi Rugvica  u Rugvici održan je  8. listopada 2016. tradicionalan 13. odbojkaški turnir učitelja osnovnih škola s područja Zagrebačke županije.

Na turniru je sudjelovalo 9 ekipa: OŠ Antuna Augustinčića iz Zaprešića, OŠ Bogumila Tonija iz  Samobora, OŠ Rugvica,  OŠ Pavao Belas iz Brdovca, OŠ Pušća iz  Pušće, OŠ Vrbovec iz Vrbovca, OŠ Ivan Benković iz Dugog Sela i odbojkaška ekipa naše škole.

Pobjednici ovogodišnjeg natjecanja su odbojkaši iz naše škole,

drugoplasirana je ekipa OŠ Pušća, dok je treće mjesto osvojila ekipa OŠ Pavao Belas Brdovec.

REZULTATI:

OŠ VELIKA MLAKA - OŠ B. TONI          2:0