Natječaj likovnih radova „Zimsko doba u mom zavičaju“ Vijest ima dokument u privitku

Autor: Nancy Vujanić, 1. 12. 2020. 12:14

Muzej Turopolja ove godine organizira natječaj likovnih radova „Zimsko doba u mom zavičaju“. Na natječaju mogu sudjelovati djeca od 5 do 14 godina. Likovni natječaj organizira se u sklopu manifestacije Prosinac u Gorici u kojoj Muzej Turopolja uvijek rado sudjeluje, a koji se ove godine neće moći održati na uobičajen način zbog epidemiološke situacije. Sve informacije o natječaju nalaze se u prilogu.

Likovni natječaj „Velikani hrvatske prošlosti“ Vijest ima dokument u privitku

Autor: Nancy Vujanić, 23. 11. 2020. 10:28

Osnovna škola Grigora Viteza i Dječji vrtić Iskrica iz Zagreba, petu su godinu zaredom organizatori i kreatori likovnog natječaja „Velikani hrvatske prošlosti“, odobrenog od strane MZO-a i Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske. Cilj je natječaja promicanje interesa za hrvatsku povijest i razvoj  likovnih i vizualnih kompetencija učenika.
     Kao i proteklih godina, želja nam je uključiti i pozvati na sudjelovanje što više dječjih vrtića i škola u kojima se školuju ili borave djeca hrvatskog govornog područja, u Republici Hrvatskoj i izvan Republike Hrvatske.

[više]

Strip-natječaj - 5. Međunarodni festival dječjeg stripa "Igre za djecu u stripu", Gunja 2020. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Nancy Vujanić, 12. 11. 2020. 14:48

Želja nam je napraviti zbornik radova, knjigu starih igara za djecu u likovnoj formi stripa, koju bi objavili na internetu za besplatno čitanje. Svi učesnici, djeca i mentori dobiti će e-zahvalnice. Autorima, mentorima i školama 30-ak izabranih stripova od strane žirija koji idu u zbornik radova, poslati ćemo po tiskani primjerak zbornika.

Sve upute su na plakatu koji je u privitku i u nastavku.

Predsjednik Udruge ljubitelja stripova StripOs

Željko Gašić

[više]

Literarno-likovni natječaj "Velimir Đerek Sokol – Srce za Hrvatsku" Vijest ima dokument u privitku

Autor: Nancy Vujanić, 7. 10. 2020. 09:38

Više o natječaju pogledajte u privitku.

[više]

Poziv na prikupljanje narodnih bajki, priča i legendi Vijest ima dokument u privitku

Autor: Nancy Vujanić, 2. 10. 2020. 13:01

Šaljite nam bajke, priče i legende s vašeg područja, mogu biti pisane dijalektom ili standardnim jezikom, prednost imaju one koje nikad nisu publicirane i one koje su pisane lokalnim jezikom. Prilikom izdavanja zbirke u napomenu ćemo staviti tko je zabilježio bajku, priču ili legendu. Također se obavezujemo da ćemo svima koji su sudjelovali u ovoj kulturnoj akciji poslati primjerke zbirke.

Molimo da zapise pošaljete do 1. 11. 2020. na ovu mail adresu: dpelko@net.hr

Više o akciji možete saznati u privitku.

[više]

Naslikajmo priču - poziv na sudjelovanje Vijest ima dokument u privitku

Autor: Nancy Vujanić, 2. 10. 2020. 12:31

Naslikajmo priču projekt je koji obuhvaća likovni natječaj prema književnom predlošku za učenike od 4. do 8. razreda osnovnih škola Zagrebačke županije,  izbor najboljih radova, izložbu pohvaljenih radova, likovnu radionicu te turneju izložbe po drugim knjižnicama Zagrebačke županije. Radov se primaju do 9.10.2020.(radovi koji su pristigli, također će biti uvršteni u izbor). Završna svečanosti otvorenje izložbe planirana je za 29.10.2020.u prostoru Gradske knjižnice Ante Kovačića ili online (ovisno o situaciji. Više podataka pronađite u privitku.

Natječaj „VOLIM MLIJEKO!“ Vijest ima dokument u privitku

Autor: Nancy Vujanić, 24. 9. 2020. 12:31

Devetu godinu zaredom DUKAT mliječna industrija d.d. raspisuje kreativni likovni natječaj „VOLIM MLIJEKO!“ za učenike od prvog do četvrtog razreda osnovnih škola diljem Hrvatske. Natječaj „VOLIM MLIJEKO!“ bit će otvoren od 28. rujna do 31. listopada 2020. godine. Tema ovogodišnjeg natječaja naš je jedan jedini zeleno-plavi planet Zemlja!

[više]

Natječaj Tradicija i suvremenost – Zaštita prirodnog okoliša i biološke raznolikosti Republike Hrvatske u likovnom izričaju djece Vijest ima dokument u privitku

Autor: Nancy Vujanić, 17. 9. 2020. 12:20

Nastavno na obavijest o provedbi natječaja koji smo objavili na stranicama UHULI i u brošuri za učitelje koja je poslana na sve škole Republike Hrvatske u siječnju 2020. želimo vas izvijestiti da smo zbog izvanrednih okolnosti produžili rok za prijavu dječjih likovnih radova na natječaj Tradicija i suvremenost – Zaštita prirodnog okoliša i biološke raznolikosti Republike Hrvatske u likovnom izričaju djece, za sve osnovne škole u Republici Hrvatskoj.

Zaključni rok za dostavu radova je do 1. listopada 2020.

Za više detalje pogledajte privitak.

Predsjednik UHULI:

Emil Robert Tanay, prof.emeritus

« Rujan 2020 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Velika Mlaka / Brune Bušića 7, HR-10408 Velika Mlaka / os-velika-mlaka.skole.hr / ured@os-velika-mlaka.skole.hr