> Nastava  > Natjecanja

Čestitamo svim učenicima na postignutom uspjehu!

53. natjecanje mladih tehničara - županijsko i državno natjecanje

Autor: Administrator , 8. 4. 2011.

8. travnja 2011. održano je 53. natjecanje mladih tehničara u OŠ Eugena Kumičića u Velikoj Gorici.

U disciplini radiogoniometrije učenica Jasmina Zidar osvojila je 1. mjesto, Josip Vrbanić 2.mjesto, Tomislav Rukavina 3. mjesto, a Šimun Radoš 4. mjesto.

U raketarstvu Leon Cvetković zauzeo je 1. mjesto, Ana Jelić 2. mjesto. Tin Batur 3. mjesto, a Blaž Grizelj 4. mjesto.

U prometu Dona Jelić zauzela je 17. mjesto;

U graditeljstvu Josip Preglej zauzeo je 16. mjesto, a Marta Gojčeta 18. mjesto

DOJMOVI UČENIKA:

RAKETARSTVO

Natjecanje se održavalo u Osnovnoj školi Eugena Kumičića. Nakon uvodnog dijela, kojeg su pripremili učenici te škole,

otišli smo u učionice gdje smo trebali pisati ispite.

Za ispit smo imali 45 minuta. Čovjek koji nam je podijelio ispite dao mi je ispit za 7. razred, a dječaku iz 7. razreda ispit za 6. razred. Nakon sto su nam zamijenili ispite imali smo manje vremena nego ostali da napišemo ispit. Nakon što smo predali ispite, bili smo slobodni sve do ručka. Šetali smo po Gorici. U 12.30 smo išli na raskošan ručak. Nakon ručka pričekala sam ostale učenike šestih razreda i nastavili smo zajedno šetati. Oko tri su počela proglašenja najuspješnijih mladih tehničara. Svi su pojurili prema vratima učionice u kojoj su pisali ispit kako bi mogli vidjeti rezultate. Bila sam  2., imala  sam 3 boda manje od prvog. Proglašavali su samo prva tri učenika. Prvih troje dobili su priznanje  i medalju, a samo prvi knjigu. Nakon proglašenja, autobusom smo otišli kući. Bio je to uspješan i zabavan dan.

Ana Jelić, 6.b

Sve je počelo priljepljivanjem stabilizatora na raketu. Kako ja vrijeme odmicalo, bližio se kraj slaganja rakete, ali početak školskog natjecanja.

Na školskom natjecanju nisam niti mislila da ću proći dalje na županijsko natjecanje, ali jesam.

Županijsko natjecanje se bližilo,a u međuvremenu smo ispaljivali rakete. Moja je nažalost najlošije letjela, pa sam dobila 27 bodova. Ali nisam bila tužna. Došao je i taj dan 8. travnja 2011. Bila sam jako uzbuđena, kao i svi ostali.Stigli smo u školu Eugena Kumičića. Svi su bili vrlo ljubazni. Doručkovali smo te nakon doručka pisali testove.

Činilo mi se da sam dobro napisala, a i tako je i bilo.Solidnih 16 bodova. Na proglašenju sam bila peta, ali bilo mi je drago zbog moje prijateljice koja će ići na državno natjecanje. Kasnije sam razgovarala s prijateljima koji su se natjecali u graditeljstvu. Marta je bila 18., a Josip 13.

Sara Grlić,6,b

Bili smo na županiskom natjecanju za mlade tehničare. Bilo je odlično jer su pripremili vrlo dobar program rada, zabave i najvažnije jela!!! Komisija je bila odlična i dobro nam je objasnila sve vezano uz ispit i pitanja. Sve u svemu bilo je odlično!!!!!

Kristijan Krezić, 6.a

GRADITELJSTVO

U petak 8. travnja sam išla na županijsko natjecanje iz tehničkog - graditeljstvo. Bilo je zabavno. Nakon doručka i prigodna programa pisali smo ispit. Nije bilo teško.

Zatim smo imali malu pauzu, a nakon toga smo morali izraditi vatrogasni dom. Sve je proteklo u redu, ali ljepilo nije bilo baš dobro. Poslije izrade smo trebali prezentirati rad. Prije objave rezultata s prijateljima sam bila u parku pokraj škole. Na kraju su došli rezultati,a ja sam zauzela 18. mjesto.

Marta Gojčeta 6.a

DRŽAVNO NATJECANJE

Natjecanje se održavalo od 8. do 11. svibnja 2011. u Puli. Na državnom natjecanju su bili ovi naši učenici:

Leon Cvetković (raketarstvo) - 2. mjesto

Josip Vrbanić (radiogoniometrija) - 5. mjesto