Elektronsko prijavljivanje u aplikaciji etaedu na stručne skupove

Autor: Administrator , 19. 5. 2014.

Sustav elektroničkog prijavljivanja nastručne skupove www.ettaedu.eu osmišljen je prvenstveno zbog uvođenja reda u, do tada, neuređen sustav dolazaka na stručna usavršavanja, prijavljivanja telefonima, e-poštom, nekontroliranih dolazaka i sl. nepredvidivih situacija. S obzirom da sustav funkcionira od 2011. godine, bilo je sasvim dovoljno vremena da se odgojno-obrazovni radnici nauče da jeregistracija, prijavljivanje i odjavljivanje kroz aplikaciju ettaedu profesionalno i etično ponašanje i da nikakav drugi način nije moguć te ga netreba podržavati.

Dolazak sudionika na stručna usavršavanja, iako se nisu prijavili kroz aplikaciju, odlazak na drugu lokaciju (jer je isti program skupa, a njima odgovara ta lokacija), dolazak u drugom terminu od onoga na koji se osoba prijavila i sl., pojave koje su postale uobičajene, otežavaju rad savjetniku koji organizira skup. Smisao aplikacije tada se gubi, a zahtijeva i vaš i naš trud u njezinu održavanju i opsluživanju.

U nastojanju da našim korisnicima izađemo maksimalno u susret, neki su od vas, a osobito voditelji županijskih stručnih vijeća, naknadno otvarali aplikaciju i „ručno“ dopisivali one koji su se neprijavljeno pojavljivali na skupovima.  S obzirom da je proteklo dovoljno vremena da se naši korisnici naviknu da je prijavljivanje kroz aplikaciju ettaedu redovna procedura koja omogućuje i izdavanje elektroničke potvrde o sudjelovanju, obavještavamo vas da to više nije moguće. Svako naknadno interveniranje u aplikaciju otvaralo je prostor za mnoge nečasne manipulativne radnje, a time i degradiralo potvrdu Agencije, što svakako valja spriječiti.  Jedino još administratori sustava imaju ovlast ulaska u aplikaciju nakon što istekne rok za prijave, jer uvijek postoji mogućnost da se dogodi tehnička pogreška u samom sustavu zbog koje osoba nije uredno registrirana iako se prijavila na skup.

Stoga, savjetujemo da svim potencijalnim sudionicima omogućite prijavu na vaše skupove do onoga datuma prije početka skupa koji vama ostavlja prostora za kvalitetnu organizaciju i pripremu skupa i da s istim upoznate sve svoje korisnike, osobito voditelje ŽSV-a.

S poštovanjem,

Sanja Urek