Filmska naSTAVa@kino Tuškanac

Autor: Nancy Vujanić, 15. 3. 2018.

I ove proljetne praznike za Vas i Vaše učenike osigurali smo besplatne  edukativne programe u kinu Tuškanac. Program se održava od 3.–7. travnja 2018.  godine i besplatan je za sve polaznike.

1.      Filmska naSTAVa@kino Tuškanac za srednjoškolce i profesore

2.      Radionica animiranog filma za niže razrede osnovne škole

3.      Radionica igranog filma za više razrede osnovne škole

Program se održava od 3. – 7. travnja 2018.  godine i besplatan je za sve polaznike.

1. Filmska naSTAVa@kino Tuškanac  namijenjena je srednjoškolskim učenicima i njihovim nastavnicima.

Polaznici će imati priliku pogledati pet umjetničkih relevantnih dugometražnih filmova. Među odabranim filmskim naslovima, koji su tematski bliski srednjoškolcima, nalaze se recentnija filmska ostvarenja, ali i jedan filmski klasik. Nakon projekcije svakog filma, slijede njegova analiza i interpretacija. Također, učenici će imati priliku slušati i gostujuće predavanje filmskih profesionalaca ili sveučilišnih nastavnika.

·  Termin: svaki dan od 10 do 14 sati

·  Voditeljice: Ana Đordić, prof. i doc. Jelena Modrić, akad. filmska montažerka

2. Radionički program (radionica animiranog filma i radionica igranog filma)

S intencijom ponude edukativno – kreativnih sadržaja Hrvatski filmski savez, koji za cilj imaju razvoj medijske pismenosti, u kinu Tuškanac se održavaju radionice za djecu i mlade i to tokom školskih praznika (zimskih, proljetnih i ljetnih). Filmske i videoradionice su zamišljene kao splet teorijskog i praktičnog rada s mnoštvo filmskih primjera i rada na terenu, gdje se često granica između mentora i učenika miče i jedni uče od drugih. U takvoj atmosferi djeca i mladi vjerojatno i najbolje savladavaju medijsku pismenost.

Cilj ovih radionica je napraviti pravo malo filmsko slavlje u kinu Tuškanac gdje će projekciju nastalih filmova na radionicama posjetiti gledatelji, prijatelji, obitelji polaznika te će na taj način i sami shvatiti kako je to snimati film, posredno ili neposredno. Na taj način s vremenom više će cijeniti filmsku umjetnost općenito, ali i odlazak u kino te će dobiti motivaciju da se u budućnosti bave upravo nekim vidom filmske umjetnosti.

Radionica animiranog filma

Termin: svaki dan od 10 do 14 sati

Radionica igranog filma

·        Termin: svaki dan od 14 do 18 sati

Program je besplatan, organizira ga Hrvatski filmski savez, a financiraju ga Hrvatski audiovizualni centar i Hrvatska zajednica tehničke kulture.

Preporuku programu dali su Akademija dramske umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu, Katedra za filmologiju Odsjeka za komparativnu književnost Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatski filmski arhiv (Hrvatska kinoteka) pri Hrvatskom državnom arhivu te portal Medijska pismenost.

Prijave za program traju do 23. ožujka 2018., odnosno do popunjenja kapaciteta. Prijaviti se možete na sljedećoj poveznici http://hfs.hr/hfs/prijavnica_edukativni_programi/, a za dodatna pitanja ili nejasnoće, možete se obratiti na sara.cucic@gmail.com ili na broj mobitela  +385 95 578 8511.

Unaprijed se zahvaljujemo na odazivu!

Sara Čučić

Culture manager