Učenički radovi

Ako pišete priče ili pjesmice, pošaljite svoje radove i objavit ćemo ih na stranici naše škole!

osvelikamlaka.knjiznica@gmail.com

Radove iz prošlih školskih godina možete pronaći u arhivi naših vijesti na ovoj stranici.

I odrasli griješe - radovi učenika 3.b

Autor: Administrator , 19. 12. 2011.

Griješeći učimo.

I odrasli griješe

Moja mama griješi tako da zamjeni moje i bratovo ime. Jednom je vikala na mene da ne trčim bos, a moj brat je trčao bos po cijeloj kući. Meni je to bilo jako smiješno, jer moj brat je i dalje trčao bos, a ja sam sjedio i slušao svoje ime. Isto tako mama nekad u žurbi kuha ručak, priča na telefon, pa joj izgori ručak. Ta je pogreška dobra jer tada naručimo pizzu.

Ne sviđa mi se kad tata griješi, jer kad on napravi glupost okrivi mene, pa ja završim u kazni. Kad mama shvati da je zapravo tata bio kriv, meni se ispriča, a na tatu viče. Tata se samo smiješka i sve okrene na šalu.

Volim kad i odrasli ponekad griješe jer to znaći da i ja mogu ponekad pogriješiti, a i čuo sam za uzrečicu, da se na greškama ući.

Adrian Ružić, 3.b

I odrasli griješe

Bilo je to jednog poslijepodneva. Penjala sam se s prijateljima po susjedovoj ogradi. Mama mi je doviknula da se ne penjem po ogradi jer mogu pasti. Poslušala sam je i sišla s ograde. Mama mi je predložila da se vozim biciklom. Dok sam se vozila biciklom prijatelj se zaletio u mene. Odjedanput sam se našla na podu krvavih koljena. Tako su me boljela da sam se jedva dovukla kući. Kada me mama vidjela jako se prepala i odmah mi je dezinficirala rane i zamotala koljena.

Da me je pustila da se penjem po ogradi ne bih se ozlijedila. Ponekad odrasli nisu u pravu.

Dora Vranić, 3b

Kad mama pogriješi

Jednoga dana mama mi je rekla da se brzo spremim jer moramo zubaru u 17 sati. Mama je žurila, nervozna jer kasni. Brzo smo se vozili kroz gradsku gužvu i jedva stigli točno u 17 sati. Pokucali smo, liječnica je otvorila i pitala za kada smo naručeni. Rekli smo da je naručena Marta Ćuk za 17 sati. Uzela je knjigu i provjerila.  Pogledala nas je i rekla da je Marta Ćuk naručena u 17 sati, ali sutra.  Mama se sva crvenjela od nelagode.

Mislila sam da će se naljutiti, a ona se nasmješila i rekla da moramo otići na sladoled kad smo već prošli ovoliki put.

Jele smo sladoled, smijale se i pričale o tom događaju, bilo mi je lijepo družiti se s mamom umjesto da sam morala ići popraviti zub.

Baš je dobro kad mama pogriješi!

Marta Ćuk, 3.b

Ukusna pogreška

Spustila se večer. Mama je pravila kolač.

Ja sam se igrala u sobi. Mami se jako žurilo pa je svom brzinom uzela puding i prosipala ga u lonac. Uzela je kekse pa ih je još brže namočila u mlijeko. Malo kasnije kad je kolač trebao ići u hladnjak, kuhinja je bila sva prljava od maminog kuhanja. Počistili smo ju.

Kad se kolač ohladio, dotrčala sam iz sobe k mami i rekla da mi stavi kolač na tanjur. Probala sam ga i nekako mi je imao čudan okus. Pogledala sam bolje kolač  i vidjela da kolač nije od čokolade već od vanilije, da keksi nisu umočeni u mlijeko već u kavu.M islila sam da će mama poludjeti, no kad je probala kolač nasmijala se i rekla da smo otkrili novi recept.

Od tada kolač radimo po novom  receptu.

Laura Fistrić, 3.b

« Svibanj 2024 »