Učenički radovi

Ako pišete priče ili pjesmice, pošaljite svoje radove i objavit ćemo ih na stranici naše škole!

osvelikamlaka.knjiznica@gmail.com

Radove iz prošlih školskih godina možete pronaći u arhivi naših vijesti na ovoj stranici.

Radovi učenika 3. b

Autor: Administrator , 16. 6. 2011.

Moja želja

Kad narastem željela bih biti veterinarka. To bih željela biti jer želim pomagati životinjama. Zasad bih to htjela biti. Mama mi je rekla, ako to želim biti, morat ću puno učiti. Baka me tješila kako još dugo neću biti velika. Ja znam da ću puno morati raditi želim li postati veterinarka.

Drugi dan mama je trebala liječnici. Išla sam s njom. Kada smo došle,     svidio mi se taj posao.  Odjednom mi je sinulo kako je lijepo ozdravljati ljude. Mama mi kaže kako ne mogu sve. Drugi sam dan došla u školu. Pitala sam prijateljicu što bi ona željela biti? Ona je rekla kako želi biti učiteljica engleskog jezika. Nisam je pitala zašto, jer je već zvonilo pa smo ušli u razred. Tada sam pitala Luciju što bi ona željela biti? „Učiteljica razredne nastave“, rekla je Lucija odlučno. Došla sam doma i rekla mami što bih ja konačno željela biti. Odlučila sam biti veterinarka jer želim ozdravljati životinje.

Iva Vulić, 3. b

Događaj koji me razveselio u školi

U ponedjeljak sam išao u školu. Bilo je hladno jutro, a ja sam bio pospan. Djed me autom vozio u školu. Odlučio sam biti vrijedan i pomoći učiteljici. Pokraj moje klupe nalazi se ormar. U ormaru su papiri za likovnu kulturu. Kad je učiteljica zatrebala, otvorio sam joj ormar. Zahvalila mi je. Bio sam jako sretan. To me potaknulo da i dalje pomažem. Na idućem satu palio sam svjetla. Učiteljica je bila jako zadovoljna. Ja sam se ponosno vratio na svoje mjesto. Na odmoru mi je učiteljica prišla i pohvalila me. Osjećao sam se odlično.

Na svršetku nastave Ivan i ja smo stavljali stolice na klupe. Nisam stigao spremiti knjige i pernicu u torbu pa sam to uradio na hodniku. Učiteljica je zaključavala razred i rekla da sam u zadnje vrijeme jako dobar. Došao sam doma i sve ispričao roditeljima. Oni su me također pohvalili.

Adam Brnad, 3.b

Moj san

Jednog je dana učiteljica u školi najavila ispit. Kada sam išao doma, razmišljao sam o tome. Došao sam  i rekao mami. Uz maminu pomoć počeo sam učiti. Na večer sam išao spavati. Sanjao sam kako sam iz ispita dobio pet. Drugoga dana smo u školi pisali ispit iz matematike. Idući doma, razmišljao sam kako sam napisao..

Slijedećeg je jutra učiteljica čitala ocjene. Došla je i do mene. Dobio sam pet i bio sam jako veseo. Kada sam došao doma, to sam rekao mami i tati. Oni su se jako razveselili, a meni je bilo najdraže što su se moji snovi obistinili.

Luka Kundid, 3.b

Što bih želio biti?

Kad odrastem ja bi želio biti policijski specijalac zato jer to želim. Na tom poslu bih lovio kriminalce i ubojice. Pomagao bih građanima.

Volio bih biti vojnik jer volim puške i tenkove. Borio bih se protiv neprijatelja.

Želio bih također biti i vatrogasac, jer oni spašavaju ljude i čuvaju prirodu i zgrade od vatre.

Htio bi biti i pilot jer volim zrakoplove. Želio bih letjeti na njima.

Mogao bih biti i novinar pa bi putovao po svijetu. Pisao bih članke i izvješće o događajima u svijetu. To su zanimanja koja mi se sviđaju, jer bih od tih zanimanja koja mi se sviđaju mogao nešto postati.

Ivan  Vidović,  3. b

« Svibanj 2024 »