Učenički radovi

Ako pišete priče ili pjesmice, pošaljite svoje radove i objavit ćemo ih na stranici naše škole!

osvelikamlaka.knjiznica@gmail.com

Radove iz prošlih školskih godina možete pronaći u arhivi naših vijesti na ovoj stranici.

Bila sam princeza

Autor: Administrator , 13. 6. 2011.

Osjetila sam kako me sunce škaklja po obrazima. Ustala sam. Sluge su dotrčale i pitale me želim li ustati, a ja sam im rekla da mi donesu doručak u krevet. Otrčala su dvojica, a ostali su ostali u sobi. Mirta, moja sluškinja, počela je tražiti lijepu proljetnu haljinicu u ormaru. Obukla sam se i doručkovala za prekrasnim stolom. Izašla sam u dvorište i rekla sluškinjama da mi donesu flautu. Flauta je imala tri dijela i dvadesetak klapni, a bila je lijepe srebrne boje. Moj učitelj flaute odsvirao mi je suitu i zatim sam krenula na ručak.

Bilo je tamo mnogo jela i svih vrsta pića. Sluge su mi na zlatne tanjure stavili sve što sam poželjela. Bilo je tamo: šunke, kobasica, juhe, krumpira, narezaka i voća. Nakon što sam pojela, ustala sam od stola i uputila se u svoje odaje.

Poslijepodne sam još malo učila o prijašnjim kraljicama, a zatim sam otišla do svoje majke popričati o današnjem danu. Nisam se začudila kada sam tamo zatekla puno slugu. Odmah su mi donijeli pladanj pun slatkiša. Majka mi je poželjela laku noć i zatim sam otišla spavati, naravno, poslije presvlačenja i obavljanja večernje higijene. Usnula sam predivan san u kojem sam bila kraljica, a on će se ubrzo ostvariti.

Lucija Palac, 6.a

« Svibanj 2024 »