Učenici naše škole u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski

Autor: Administrator , 21. 4. 2013.

U nedjelja,  21. travnja 2013. učenici naše škole u pratnji svoje učiteljice glazbene kulture Alene Perice prisustvovali su udaraljkaškom spektaklu "Sudar" u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski.

DOJMOVI UČENIKA

U nedjelju 21. travnja 2013. posjetila sam Koncertnu dvoranu Vatroslava Lisinskog u Zagrebu. Bila sam počašćena slušanjem izvrsnog  koncerta Samoborskog udaraljkaškog  ansambla „Sudar“. Zvijezda večeri bio je nagrađivani instrumentalist Filip Merčep koji je sjajno svirao marimbu. Osim njega, istaknuo se i pijanist Matej Meštrović. Jedno od mnogih zadovoljstava koja dolaze s koncertom bilo je i upoznavanje raznih zanimljivih instrumenata pobliže, kao što su bubnjevi, vibrafon, ksilofon, klavir i posebno marimba.

Koncert je započet zanimljivim scenskim nastupom uz uvijek zabavnu glazbu s divljeg zapada. U nastavku smo imali priliku čuti glazbu iz raznih filmova koji su obilježili 20. stoljeće. Neki od njih su James Bond 007, Indiana Jones, Kum,  Rocky.  Meni se osobno najviše svidjela izvedba pjesme „ Eye of the Tiger“ iz Rocky-a jer je pridonijela sjajnoj atmosferi i osjećaju  energičnosti. Sve su točke koncerta, uključujući i crtiće poput Štrumfova, zvučale drugačije izvedene na udaraljkama, ali sjajno!

Ovaj  se koncert  svakako isplatilo doživjeti. Nadam se da su svi u njemu uživali kao  ja.

Klara Cvijanović, 6.b

U nedjelju 21. travnja moja prijateljica Klara i ja, zajedno sa skupinom učenika iz naše škole i našom profesoricom koja nam je  to sve omogućila, uživali smo u jedinstvenom koncertu udaraljkaškog ansambla  „Sudar“.

Nakon kratkog čekanja ušli smo u dvoranu. Sjedili smo svi u udobnim stolcima i čekali početak. Napokon! Počelo je! Melodije  iz crtanih filmova, akcijskih filmova, komedija i igrica ostavile su trag. Razne udaraljke, kao što su ksilofon, timpani, bongosi  dr. vodili su nas u čarobnu pustolovinu svijeta glazbe. Ni sama ne znam koja mi se skladba najviše  dopala, ali znam da mi se od svih instrumenata najviše svidjela čelesta. Njezini prekrasni zvonki tonovi su u svakom slučaju dočarali  jednu dozu nježnosti.

Ne znam što drugo da kažem, osim da se isplatilo.

Magdalena Arapović, 6.b

Ovaj koncert bio je prekrasan. Teško je opisati to što smo na tom izvrsnom  koncertu ja i  moje prijateljice Dijana i Matea doživjele.. Nije bilo dijelova koji mi se nisu svidjeli,  Uz samoborske glazbenike  smo se dobro zabavili i nasmijali. Najbolje se mi dopalo, kada su nam udaraljkaši pokazali kako oni rješavaju na svoj način glad u školskim klupama. Čak su  i  na pozornicu stavili školske klupe i svi smo uživali u snazi ritma uz povremene usklike: Ručak! Bilo mi je drago što su kasnije odsvirali jednu od moji dragih pjesama „ Eye of the Tiger“.  Cijeli koncert, uključujući i voditelja koji je na naše čuđenje i iznenađenje repao, nas je doista oduševio. Žao mi je što više mojih prijatelja nije doživjelo ono što sam ja doživjela. Koncert je bio savršen.

Gabrijela Čamić, 6.a