Dan tradicionalne i zdrave hrane u PŠ Mičevec

Autor: Administrator , 12. 2. 2013.

U utorak, 12. veljače 2013. smo imali drugačiju nastavu, bili smo kuhari. Radili smo voćnu salatu, fritule i pohane jabuke.

Voćnu salatu smo radili tako da smo rezali na kockice razno voće. Dok je teta Ljubica radila fritule i obučene jabuke, mi smo radili voćnu salatu. Promatrali smo kako teta Ljubica peče, a zatim smo joj pomogli pospremiti blagovaonicu kako bi sve bilo čisto za užinu. Onda smo sve to što smo pripremili i kušali.

Sada pišemo sastav o današnjem danu. Na likovnoj kulturi ćemo pastelama slikati voćnu salatu koju smo radili.

Uvijek ću pomagati mami i baki u kuhinji. Možda ću biti  kuharica. Ovaj dan mi je bio super zato što volim kuhati. Bilo mi je jako zanimljivo.

Ivona Rulek, 4.c

Ja kuhar

Danas smo u školi imali dan tradicionalne i zdrave hrane. Prijatelji i ja rezali smo voće , gledali kako se rade fritule i obučene jabuke. Jako sam se zabavio. Bilo je puno voća za rezanje.

Kada smo ogulili voće, koru smo stavili u vrećicu a voće na tacnu . Malo mi je teško bilo rezanje jabuke, ali uspio sam. Teta Ljubica je mijesila tijesto. Malo smo gledali kako peče fritule i  jabuke. Nakon toga išli smo na jelo. Jeli smo sve ono što smo pripremili: fritule, pohane jabuke i voćnu salatu.

Osjećam se super i  volio bih da je više puta dan tradicionalne i zdrave hrane. Volio bih se baviti tim poslom kad budem odrastao.

Dominik Bedeković, 4.c