Učenici 2.a, 3.a i 4.a u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski

Autor: Administrator , 4. 11. 2012.

U utorak, 30. listopada 2012., moj razred, 2.a i 4.a išli smo gledati Simfonijsku priču za djecu Peća i vuk. Priču smo gledali u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski u Zagrebu .

Dana 30. listopada 2012. sa školom smo išli u dvoranu Vatroslava Lisinskom. Išli  smo gledati simfonijsku priču Peća i vuk. Pripovjedač je bio Igor Mešin. On nam je pričao, a orkestar je svirao. Svaki lik kad je na njemu bio red prikazan je na platnu. Svaki instrument predstavljao je jedan lik. Bio je i dirigent koji je pokazao orkestru kako trebaju svirati. U priči su likovi Peća, vuk, ptičica, mačak, patka, Pećin djedica i lovci. Najviše mi se svidjelo kada  su lovci htjeli ubiti vuka, a Peća im je rekao: "Nemojte ga ubiti ptičica i ja smo ga već ulovili samo nam ga pomozite smijestiti  u ZOO VRT!" Nije mi se svidjelo kada je djedica Peći rekao da ne izlazi iz dvorišta, a Peća je već izašao. Ma sve u svemu bilo nam je super!!!

Mia Zoroja -Odrčić, 2.a

Ovu priču napisao je ruski skladatelj Sergej Prokofjev. Glavni likovi u priči su Peća i vuk, a sporedni likovi su djed, mačak, lovci, ptičica i patak. Svi likovi u priči su prikazani  kao instrumenti. Peća su gudači (violine), vuk su tri roga, djedica je fagot, ptica je flauta, klarinet je mačka, patka je oboa, a lovci su bubnjevi.

Priča govori o tome kako je vuk htio pojesti Peću i djeda pa je na kraju pojeo patku. Peća je postavio vuku zamku, vuk se zapetljao u uže i što je više skakao više ga je uže stezalo. Ptičica mu je smetala jer mu je letjela oko njuške.  Priča  završava sretno  jer vuk nije pojeo Peću i djeda, patka je ostala živa u vučjem trbuhu .

Dino Jelovčić, 3.a

Peća i vuk

U utorak,30.10.2012. moj razred 3.a, 4.a i 2.a. išli smo u Koncertnu dvoranu Vatroslav Lisinski u Zagreb   gledati simfonijsku priču za djecu Peća i vuk.

Ta priča mi je bila vrlo zanimljiva. Ona govori o dječaku Peći , njegovom djedici , ptičici , patki , mačku , vuku i lovcima .Osobine likova su predočene gudačkim instrumentima : djedica fagotom ,patka oboa ,ptičica flauta ,mačka klarinetom ,vuk s tri roga ,lovci bubnjevima , a Peća cijeli gudački orkestar.Pripovjedač je glumac Igor Mišin.

Priča ima sretan kraj  jer Peća, ptičica i lovci spašavaju patku od vuka, a vuk završava u zoološkom vrtu.

Mateo Krsnik, 3.a

Peća i vuk

U utorak,30.10.2012. bili smo u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski u Zagrebu.

Krenuli smo autobusom ispred OŠ Velika Mlaka  i nakon 20 minuta stigli u Zagreb.

Gledali smo predstavu Peća i vuk. To je simfonijska priča za djecu. Glavni likovi su : dječak Peća i djed. Sporedni likovi su ptičica, patka , mačak, vuk i lovci .

Skladatelj simfonije je Sergej Prokofjev.Dirigent Zagrebačke filharmonije je Dinko Appelt.Pripovjedač je glumac Igor Mešin.

To je duhovita priča o hrabrom dječaku Peći. Dječak Peća uz pomoć lovaca i prijatelja – životinja  svlada strašnog vuka.
    Osobe u priči predstavljene su glazbenim instrumentima .

Bilo mi je super, ali ne želim opet gledati predstavu Peća i vuk.

Miha Kolarić, 3.a