Učenici trećih razreda na izletu u Vukomeričkim goricama

Autor: Administrator , 13. 6. 2012.

Dana 13. lipnja 2012. godine učenici trećih razreda naše škole posjetili su dio svog zavičaja – Vukomeričke gorice.

Prvo smo posjetili kapelu sv.Barbare u Velikoj Mlaki. Vodič nam je pričao o njezinoj prošlosti, a zatim smo ušli. Razgledali smo slike, oltar i ostalu unutrašnjost.

Nakon našeg mjesta otišli smo autobusom u Donju Lomnicu do kurije Modić-Bedeković. Razgledavali smo njen vanjski izgled i okolinu.

Nakon toga smo išli u grad Lukavec.

Tamo smo ušli u dvorac gdje smo razgledavali crkvicu, top, bunar, slike itd.

Slikali smo se u kartonu gdje je slika para u nošnji i odori.

Kada smo završili razgledavanje dvorca autobusom smo se vozili do Donjeg Dragonožca.

Tamo smo razgledali hižu, slušali priče kako su ljudi živjeli i saznali kako se dobiva kruh te platno.

Nakon toga smo razgledali dvorište i otišli se smjestiti pokraj njihove škole.

Pojeli smo svoje sendviče i slatkiše i popili sokove. Poigrali smo se, zabavili i onda se vratili u autobus.

Vozili smo se pokraj šuma i slušali vodiča koji nam je govorio o tim mjestima i prirodi.

Kada smo prolazili pokraj šuma kroz krošnju jednog drveta opazili smo kapelicu sv.Katarine. Nastavili smo put prema Dobrancu kod župne crkve Majke Božje Snježne.

Razgledali smo dvorište te kroz vrata vidjeli lijepu unutrašnjost crkve. Razgovarali smo, slikali i natrag se vratili u autobus. Vodič nam je pričao o životu Franje Lučića. Vidjeli smo prekrasna brda i gore našeg zavičaja.

Došli smo u Cvetković Brdo do kapele sv.Roka.

Saznali smo da je sv.Rok zaštitnik od kuge, a sv.Vid zaštitnik vida. Razgledali smo kapelu i uputili se prema Roženici. Pješačili smo do kapele sv.Tri kralja.

U kapeli nas je zadivio oltar izrađen ručno  đžepnim nožićem od jednog stabla. U kapeli smo se pomolili i krenuli nazad. Vozili smo se kroz Kravarsko,  došli do Ključić Brda i tamo se smjestili u restoran. Nakon obroka smo se zasladili sladoledima. Dječaci su igrali nogomet, a djevojčice se družile kroz priču i igre u parku.   Ostali bi još i duže, ali nas je omela kiša te smo morali krenuti svojim školama. Tako je završio naš izlet. Bilo mi je jako lijepo, zanimljivo i uzbudljivo upoznavanje mog zavičaja.

Marta Ćuk 3.b