Terenska nastava učenika trećih razreda (Andautonija)

Autor: Administrator , 8. 5. 2012.

Dana 8. svibnja 2012. godine treći razredi naše škole  posjetili su rimsko nalazište Andautoniju u Šćitarjevu.

Kada smo autobusom došli, dočekali su nas vodiči. Čim smo ušli u Andautoniju podijelili su nas u tri skupine.

Dok je moja skupina krenula u igraonicu, druga i treća skupina su razgledavale  teren (ostatke iskopanih bazena i cesta).

Igrali smo se arheologa tako što smo u pijesku tražili dijelove keramičkih posuda

koje smo na kraju ljepili.

Na stolu su bile razne rimske igre te bilježnice malih Rimljana.

Mnogo puta smo se slikali u pijesku i na velikoj livadi. Kad smo završavali igre u pijesku, iskopali smo čak jednu rimsku narukvicu. Nakon igre krenuli smo razgledati iskopane ostatke bazena i cesta.

Vodičica nam je pokazala ostatke kamene ceste, bazena i drugih iskopanih prostora.

Pričala nam je o životu Rimljana te objašnjavala kako su oni bili bogat i pametan narod.

Kad smo završili razgledavanje, osvježili smo se svojim sendvičima, sokovima i sladoledima.

Na kraju su neki učenici pokupovali puno lijepih razglednica sa slikama Šćitarjeva, Andautonije, poslovica i rimskih predmeta.

Bilo mi je jako lijepo u Andautoniji samo mi je žao što je obilazak brzo prošao.

Marta Ćuk  3.b