Učenici prvih razreda gledali predstavu "Ivica i Marica"

Autor: Administrator , 29. 2. 2012.

28. veljače 2012. učenici prvih razreda bili su u Kazalištu „Trešnja“ gdje su gledali predstavu „Ivica i Marica“

Draga djeco!

Priča o Ivici i Marici je bajka koju možda već znate iz slikovnica i knjiga…ako i ne znate, reći ćemo vam odmah da je nastala u davna vremena prije puuunoo godina i da su je napisala dva brata jedne zimske večeri. Maštali su, kao što se i vi znate igrati smišljajući svoje priče. Ta priča, kao i mnoge druge, postoji da vam kaže nešto što je u njoj duboko skriveno, kao što i predstave postoje da vam skriveno otkriju i pokažu. Ispred svega to je mali biser, koji postoji u svakom dječaku i u svakoj djevojčici. To je nevidljivi mali biser koji duboko u sebi nose i Ivica i Marica u našoj priči. Taj dragi kamen se ponekad otkriva kao hrabrost. Kada postoji strah, kada se nečega bojite, dovoljno je sjetiti se da ga imate, kao što to rade Ivica i Marica na svome putovanju kroz priču. Taj biser postaje i snalažljivost kad se čini da nije sve kako treba biti, postaje i povjerenje kad trebamo pomoć jedni od drugih, baš kao što to otkrivaju i Ivica i Marica. Taj biser je i mašta, igra, ples i smijeh, sve lijepo i sve dobro što uopće postoji. No, ponekad i mali i veliki zaborave da imaju taj moćni dar, i ponašaju se kao da ga nemaju. Tada viču ili prijete, pa se čak i pretvaraju da su zločesti. No, takvi su samo zato jer su zaboravili na svoj biser. Ne treba ih se zato bojati, ne. Ono što je najbitnije je da VI znate da je stalno sa vama i da će vam pomoći uvijek kada vam bude potrebno. Jer taj je mali biser u vašem lijepom srcu. Taj biser je Ljubav. A Vi znate što je ljubav...

Igraju: