Čarolija Ravelove glazbe

Autor: Administrator , 29. 11. 2011.

U utorak 29. studenog 2011.  u 11.00 sati bili smo na koncertu  u  Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu u organizaciji Hrvatske glazbene mladeži.

Na koncertu  su bili učenici nižih razreda naše škole (4.a, 4.b, 4.c, 4.d, 3.a, 3.b) sa svojim učiteljicama.

Zagrebačka filharmonija pod dirigentskom palicom Marije Ramljak izvela je dvije popularne skladbe francuskog skladatelja Mauricea Ravela: "BOLERO" i peterostavačnu suitu  "MOJA  MAJKA  GUSKA" .  Naslov djela Ravel posuđuje od francuskog pisca 17. stoljeća koji je zaslužan za očuvanje dobro poznatih priča o Trnoružici, Ljepotici i zvijeri,  Palčiću ... Naš pripovjedač bio je poznati hrvatski glumac Damir Markovina.

Bilo je doista čarobno. Upoznali smo se sa sastavom i zvukom velikog orkestra uživo.

Za stotinu naših učenika  to će biti i uspomena  na  prvi posjet Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu.

Alena Perica, učiteljica glazbene kulture

Vita Flegar, 3.a

29. 11. 2011. išli smo na koncert u dvoranu Vatroslava Lisinskog. Gledali smo predstavu Moja majka guska. Skladbu je napisao Maurice Ravel. Svirala je Zagrebačka filharmonija.

Predstava govori kako majka guska priča priče svojoj djeci. Pričala  je o Trnoružici, o Palčiću, o zelenoj zmiji, o ljepotici i zvijeri i o vilinskom vrtu.

Na pozornici je bilo mnogo instrumenata i mnogo svirača. Meni se najviše svidjela priča o Trnoružici. Jako je bilo zabavno i lijepo.

Klara Lukavečki, 3.a

29. studenog 2011. moj razred je posjetio Koncertnu dvoranu Vatroslava Lisinskog.  Koncert je izvodila Zagrebačka filharmonija. Dirigirala je Marija Ramljak. Vidjeli smo i čuli puno zanimljivih glazbala koja su izvela peterostavačnu skladbu  M. Ravela  «Moja majka guska «. Bilo je jako zanimljivo i lijepo. Zbilja čarobno.

Jana Špičić, 4.c

Bila sam na koncertu u dvorani «Lisinski». Kada smo se smjestili, u dvoranu su ušli  glazbenici Zagrebačke filharmonije i iza njih dirigentica Marija Ramljak. Najprije su odsvirali jednu skladbu (Bolero Mauricea Ravela) i zatim  skladbu «Moja majka guska» koju nam je približio glumac Damir Markovina. Najviše mi se svidjele violine. Bilo je prekrasno.

Lana Jurendić, 4.c

Ova izvedba s instrumentima dotaknula mi je srce i uvela me u priču. Od instrumenata mi se svidjela harfa i violončelo. Nadam se da će mi koncert Moja majka guska M. Ravela  zauvijek ostati u sjećanju. Zahvalna sam mojim učiteljicama na lijepom doživljaju.

Paula Stepanić, 4.b

Ovaj koncert bio je predivan. Skup instrumenata u rukama izvrsnih glazbenika uveo me u priču. To mi je prvi posjet koncertu klasične glazbe i znate što? Zbilja je bilo divno.

Ovaj koncert je bila jedna čarolija koja nikad neće prestati.

Lovro Jurilj, 4.b

...Cijeli koncert  u izvedbi Zagrebačke filharmonije  imao je pet stavaka. Meni je najdraži stavak bio prema priči o zelenoj zmiji.

Na koncertu je bilo zabavno i lijepo.

Mateo Ivanković, 4.d

Tomislav Tatarović, 4.b: Vilinski vrt

U Koncertnoj dvorani V. Lisinskog slušali smo i gledali Zagrebačku filharmoniju. Uživila sam se u glazbu i osjećala sam se jako lijepo. Bilo je jako zanimljivo.

Nadam se da će svi naši izleti biti ovako zabavni, zanimljivi i veseli.

Karla Knežević, 4.d

U « Lisinskom» smo upoznali mnogo instrumenata. Najviše mi se svidjelo kada je svirala flauta zbog boje zvuka. Bilo je jako glasno kada je svirao cijeli orkestar.... Predložila bih drugima da dođu u «Lisinski»  i uvjere se u ljepotu priče i glazbe.

Gabrijela Gagulić, 4.d

Kada smo došli ispred KD V. Lisinskog znao sam da će biti lijepo. Kada smo sjeli na svoja mjesta, bili smo nestrplivi. Da je koncert barem trajao duže! Hvala učiteljicama što su nas odvele na ovaj koncert. Nadam se da će nam Hrvatska glazbena mladež pripremiti još puno sličnih doživljaja.

Matej Božić, 4.d

Posjetili smo Koncertnu dvoranu Vatroslava Lisinskog. Kad smo došli u dvoranu, vidjela sam da su tu vrtići i druge škole. Narator je bio Damir Markovina koji je na početku prozvao škole i vrtiće koji su došli. Bilo je tamo puno glazbala, a to su: flauta, trube, čelesta, gudači, saksofoni, oboe... Narator nam je pričao pet bajki. Prva je bila Trnoružica, druga Palčić, treća Zelena zmija, četvrta Ljepotica i zvijer i peta Vilinski vrt. Uživala sam kad su glazbala svirala u ljepoti vilinskog vrta. Svidjelo mi se kad su na kraju svirali bubnjevi.

Kad sam došla doma, bila sam sretna i radosna što sam na koncertu sudjelovala kao gost.

Dora Ivanković, 4.a

Kada sam ušla u Koncertnu dvoranu Vatroslava Lisinskog, bila sam iznenađena. Bila je velika i lijepa. Nisam ni znala da u nju može stati toliko ljudi.

Kada je koncert počeo, prvo su svirali puhački instrumenti, a tada gudački. Poslije su svi instrumenti svirali zajedno i stvarali prekrasnu glazbu. Tempo je bio umjeren, a u nekim trenucima spor. Glazba nije bila ista. Priče su bile jako lijepe, a glazba ih je još dočaravala. To je bilo kao kakva čarolija. Meni se jako svidjela ujedinjenost svih tih instrumenata. Osjećala sam se opušteno zbog te lijepe glazbe.

Bila sam sretna jer sam imala prilike poslušati tako lijep koncert.

Nika Trojko, 4.a

« Svibanj 2024 »