UZ ''Jabuka'' - ekološke akcije za našu Majku Prirodu i obilježavanje Majčina dana

Autor: Nancy Vujanić, 10. 5. 2024.

Ožujak i travanj kao Zadruga odlučili smo posvetiti obnovi našega školskoga vrta i dvorišta.

Na putu prema unutrašnjosti Škole okopali smo i oplijevili zemlju te je tako pripremili za sadnju lavande i ružmarina te drveta magnolije. U kružnom smo dijelu posadili raznovrsno cvijeće, a pored cvjetnjaka u vrtne smo teglice posadili raznobojne ruže koje su dodatno uljepšale naše školsko dvoršte.

Obnovili smo i naš školski vrt tako što smo u gredice posadili bazgu, aroniju te crveni i bijeli ribizl,  a gredice smo obnovili zelenom bojom. U kružnom dijelu vrta obnovili smo narcise i posadili kadulju.

U unutrašnjosti Škole postavili smo plakat posvećen planetu Zemlji s naglaskom na ekološku svijest kako bismo se podsjetili na važnost pristupa prirodi i očuvanju njezinih prirodnih zakona.

Dana 8. svibnja otvorili smo školsku prodaju koju smo posvetili Majčinu danu.

Sve je proizvode pratio motiv majke i djeteta u zagrljaju s opisom mame kao one od koje sve potječe, koja štiti i pomaže i koja voli bezuvjetno, poruku je grafički dizajnirala naša učiteljica Monika Pavlinovac.

Naši su proizvodi bili mirisne svijeće s mirisom jabuke i cimeta (Petra Piljić i Martina Martinković), serumi za sjaj lica (Petra Piljić), nevidljive ogrlice s motivom majke, srca i bijeloga leptira (Martina Martinković), sok od naše bazge (Lucija Arbanas), čips od jabuke (Kristina Polić), cvjetne teglice s porukom (Marina Arbanas), čestitke s kolažnom tehnikom (Martina Čale) i lutke od naše lavande (Nikolina Vuković).

Ovo je ujedno bila naša završna prodaja za ovu školsku godinu. Drago nam je da su svi naši proizvodi još jednom našli svoj put do kupaca i da smo tako zaokružili za zasita divnu, kreativnu i uspješnu godinu, prepunu novoga i zaista neočekivanoga iskustva.

Pozdrav svima u ime UZ ''Jabuka''

voditeljica UZ ''Jabuka'' Martina Martinković