Učenici trećih razreda gledali predstavu "Čudnovate zgode šegrta Hlapića"

Autor: Administrator , 24. 2. 2011.

U četvrtak 24. veljače 2011. učenici 3.a i 3.b , a 25. veljače učenici 3.c i 3.d razreda išli su u kazalište "Trešnja" u Zagrebu. Gledali su predstavu "Čudnovate zgode šegrta Hlapića".

Malo koja predstava očuva toliko originalnosti književnog djela prema kojem nastaje. Reneu Medvešeku to je uspjelo u sadržajnom, ali prije svega i u jezičnom smislu.

Izvodeći predstavu pripovjedački, ansambl od jedanaest glumaca, vrlo disciplinirano, u brzom ritmu, razigrano i s nevjerojatnim glumačkim žarom, donosi pred gledatelja opise situacija, krajolika i likova. Predstava je isprepletena hrvatskim narodnim motivima, narodnom glazbom i brojalicama, što je čini dodatno vrijednom.

Ovo su samo neki od prekrasnih i veselih dojmova s kojima su učenici došli kući nakon gledanja ove predstave. Svi do jednoga su rekli kako su se odlično zabavili, nasmijali do suza i kako bi svakome preporučili pogledati ovu vrhunsku predstavu.

Učenici i učiteljica 3.d

Predstava je bila jako zanimljiva, smiješna i poučna. Najzanimljivije mi je bilo kad su se Hlapić i Gita vozili na vrtuljku i kad su ga osvijetlili.

Karla Knežević, 3.d

Najzanimljiviji mi je dio kada su Majstor i Majstorica  saznali da im je Gita kćer. Predstava je bila zanimljiva i šaljiva. Bilo je smiješnih događaja. Priča je završila sretno.

Bartol Kulić, 3.d

Najsmješniji dio mi je bio kada je papiga govorila: „Laku noć!“, a Hlapić i Gita su bili ljuti zato što su bili umorni. Najzanimljivije je bilo kada je Gita plesala. Jako mi se svidjela predstava.

Matej Božić, 3.d

Išli smo gledati vrlo zanimljivu predstavu. Najzanimljivije mi je bilo kada je Hlapić propao kroz krov i pronašao sve stvari, a najsmiješnije kada je Hlapić pojašnjavao papigi kako reći: „Dobro jutro!“, a ne: „Laku noć!“.

Lovro Smojver, 3.d

« Svibanj 2024 »