59. Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva djece

Autor: Nancy Vujanić, 28. 9. 2021.

Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva djece najveća je i najstarija dječja filmska manifestacija u Hrvatskoj, a zajednički je organiziraju Hrvatski filmski savez i filmsko-kreativni studio VANIMA. Održat će se od četvrtka, 30. rujna, do nedjelje, 3. listopada, u Varaždinu i online, a očekuje nas 78 uradaka na sedam revijskih projekcija uz razgovore s autorima, javna tribina s mentorima i voditeljima, dodjela nagrada i razna druga događanja. Dio projekcija i radionice održat će se u Varaždinu, dok će ostatak projekcija biti online. Online projekcije mogu se pratiti na poveznici dok je programski raspored dostupan na poveznici.

Članice selekcijske komisije nisu imale nimalo lak zadatak, a hrvatski mali filmaši ponovno su pokazali da dječja kreativnost nema granica. Tako ćemo i ove godine gledati filmove raznih tema, od otkrivanja tajnih naših nastavnika, recentnih tema kao što su potres, društveno važnih tema do kadrova koji će vas nasmijati do suza.

Budite uz nas s druge strane ekrana cijelo vrijeme trajanja 59. Revije, a posebno pozivamo osnovnoškolce da nam se priključe zajedno s mentoricama i mentorima te ostalim nastavnim osobljem u svojim osnovnim školama jer znamo da je uvijek bolje gledati filmove kada nas je više!

Više o Reviji možete pronaći na https://revijadjece.hfs.hr/