Učenici naše škole sudjelovali na likovnom natječaju "Jaslice moga kraja" i osvojili nagrade

Autor: Administrator , 18. 12. 2010.

I ove je godine u organizaciji Galerije Kraljica mira u Pušći bio raspisan međunarodni likovni natječaj za učenike do 14 godina. Tema je bila: Jaslice moga kraja.

Svaki učenik je mogao poslati jedan rad. Svi učenici 3. b razreda crtali su na satu likovne kulture jaslice i njihova učiteljica Nediljka Gudelj poslala je njihove radove. Za izložbu je odabrano šest radova: Adrijan Petrović, Antonio Rogan, Stjepan Vidović, Paula Stepanić, Lucija Gušić i Ivana Krilčić koja je dobila prvu nagradu. Na natječaj je stiglo oko 700 radova. Izložba sa stotinjak radova otvorena je 18. prosinca 2010. Na otovrenju su bili učenice Lucija Gušić i Ivana Krilčić sa svojim roditeljima i učiteljicom.

PRIGODNI PROGRAM

UČENICI, RODITELJI, UČITELJICA

UČENIČKI RADOVI NA IZLOŽBI

IVANA KRILČIĆ S RODITELJIMA

IVANA PRIMA NAGRADU

Jaslice moga kraja

Učiteljica nam je zadala crtati jaslice. Radili smo ih nekoliko sati. Sam izbor me razveselio. Smišljala sam kako najljepše nacrtati taj rad. Slagala sam razne boje. Najviše sam koristila plavu i žutu.  Prvo sam nacrtala Isusa pa Mariju i Josipa. Poslije sam crtala kravu,. magarca i crnu ovcu i na kraju tri kralja. Kada sam sve naslikala, učiteljica mi je predložila sliku doraditi tušem.

Ti su radovi poslani na izložbu. Nakon nekoliko dana učiteljica mi je rekla da je moj rad među boljima i nalazi se na izložbi. Nakon razgovora s učiteljicom bila sam sretna. Izložba se održala u Pušći. Učiteljica je rekla kako bi bilo lijepo doći na izložbu. Bilo je jako hladno i pao je snijeg. Zamolila sam tatu i mamu da me odvezu na izložbu. Moji roditelji su to rado prihvatili.

Kada smo došli, domaćini su nas lijepo ugostili. Razgledavali smo izložene radove. Pronašla sam svoj rad. Prišao mi je jedan striček koji se zvao Dragec i rekao da mu se moj rad najviše dopada. Slikao me je kraj mog rada te se udaljio i donio mi fotografiju. Taj Dragec mi je ostao u lijepom sjećanju.

Lucija Gušić, 3.b