Završetak trećega tjedna nastave na daljinu

Autor: Zrinka Šućur, 3. 4. 2020.

Dragi roditelji,

još jedan tjedan nastave na daljinu je iza nas. Zahvaljujem vam jer ste nam u ovim vremenima više nego ikada vjerni saveznici i potpora u onome što je nama učiteljima životni poziv - poučavanje djece. Vjerujem da vam nije lako jer ste, uz sve svoje obaveze, preuzeli i dio tereta ovakvoga oblika nastave. Nije lako. Nije lako djeci na ovakav način prenositi znanje, a istodobno im osigurati osjećaj sigurnosti i barem privid normalnoga života, ispuniti im dan aktivnostima koje će ih razveseliti. Nije lako djeci kojoj smo do jučer govorili kako previše vremena provode pred ekranima i da bi se više trebali igrati vani s prijateljima, a sada od njih tražimo suprotno - da budu pred tim istim ekranima i da ne idu van, da se ne druže s prijateljima. Sigurno nikada nisu ni sanjali da bi im škola mogla nedostajati. Ni učiteljima nije lako, ali ne odustaju u traženju novih načina poučavanja. Svi bijemo istu bitku, a gotovog recepta nema. Vrlo je lako u tome svemu naći mnoštvo negativnosti, nedostataka i zamjerki. Tko traži, taj i nađe. U svakome od nas su dva vuka, a pobjeđuje onaj kojega hranimo. Zato probajmo tražiti ono što je dobro i usmjeriti se prema tome. Jačajmo zajedništvo i suradnju! Sada više nego ikada trebamo komunicirati i na taj način se međusobno tješiti, podržavati i pohvaljivati. Vjerujem da će uskoro opet školski hodnici biti ispunjeni dječjom galamom i smijehom!

Sljedeći je tjedan namijenjen ponavljanju i planiranju, evo sažetka:

· učenici ne bi trebali tijekom tjedna dobivati nove zadatke od svojih učitelja

· učenici predmetne nastave moći će pratiti videolekcije koje su se već prikazivale, a na koje će ih uputiti njihovi učitelji

· učitelji trebaju analizirati aktivnosti učenika u protekla tri tjedna nastave na daljinu

· učitelji trebaju dati učenicima povratnu informaciju je li njihova aktivnost bila prema očekivanjima ili je treba unaprijediti

· učitelji trebaju planirati vrednovanje usvojenosti bitnih sadržaja i ishoda prema Uputama za vrednovanje i ocjenjivanje u virtualnom okruženju MZO-a.

Puno pozdrava svima, čuvajte se!