Osnovna škola Velika Mlaka

Članovi Vege prvaci i viceprvaci Republike Hrvatske

Autor: Nancy Vujanić, 14. 5. 2019.

Ove subote održano je 28. Prvenstvo RH u akrobatskom rock 'n' rollu na kojemu su, između 500-tinjak natjecatelja, sudjelovali i članovi SPK Vega, a većina njih su učenici naše škole.  Jedna formacija i 5 plesnih parova velikogoričke Vege sudjelovalo je na natjecanju te su postigli zavidne rezultate. Naslove državnih viceprvaka odnijele su Vegice (Vita Tot, Katja Vrbanić, Dora Sertić, Tonka Sertić, Emili Kovačević i Petra Storić).

Srebro su osvojili i Ema Tot  i Andrija Fabijančić u reprezentativnoj kategoriji mlađih juniora.

Lea Zobec i Silvio Šipušić u kategoriji Couple Dance Show osvojili su naslov viceprvaka, dok su u seniorskoj C kategoriji bili uvjerljivo najbolji te postali prvaci Republike Hrvatske.

Osim tih parova, nastupili su i Lara Ištvanek i Martin Vuglenović. To je novopečeni par koji je, zbog manjka sportske sreće, završio na nesretnome 13. mjestu, iako su na vrlo visokoj razini kvalitete.

Treneri Vege očekivali su medalju i za Antoniju Koleš i Bornu Antolića u kategorji mini, no zbog sitne pogreške ispali su u prvome krugu natjecanja i zauzeli 18. mjesto. Njihovi klupski prijatelji Nikolina Grbeša i Roko Muhar plasirali su se u polufinale i zauzeli 13. mjesto.

Postignutim rezultatima Vegini parovi opet su u samome vrhu akrobatskoga rock 'n' rolla i kao klub imaju najviše odličja prema broju natjecatelja na 28. Prvenstu RH.