Maskenbal 2010./2011.

Autor: Nancy Vujanić, 12. 2. 2012.

Učenici 2.a i b razreda maštovito su izradili maske,

a zatim se veselo maskirali.

Vesele maškare su održane u  predvorju škole.

Učiteljica: Ljubica Spajić

Maskenbal je maskenbal

Kucat će za dar.

Idem ja na vrata

Kucam, kucam, ali nitko ne otvara.

Gabrijela Gagulić, 3.d

FAŠNIK U 3.d

Dani zabave i mašte nisu mimoišli ni naš razred. U utorak, 8. ožujka 2011. učenici i učiteljica 3.d razreda pretvorili su se u bajkovite učenike. Bilo je tu vila, princeza, indijanaca i kauboja, policajac, Pipi Duga Čarapa, klaun, reper te različite životinje (divlja mačka, jarac, dalmatiner, ovca…).

Nakon što se svaka maska predstavila, stručni žiri proglasio je najbolje predstavljene i najzanimljivije maske.

STRUČNI ŽIRI

MUKE PO ŽIRIJU

Evo rezultata:

Prvo mjesto osvojio je Bartol Kulić sa svojom maskom jarca.

Masku je izradio uz tatinu pomoć.

Drugo mjesto osvojio je Petar Karoglan sa maskom klauna. Masku je izradio s mamom.

Treće mjesto osvojila je Elizabeta Petravić sa maskom vile.

Iako smo u užem izboru imali dvije vile, ova je pobijedila zbog čarobnijeg štapića koji je začarao žiri.

Nakon izbora maski imali smo još jedan izbor. Taj je bio mnogo slađi.

Naime, svaki učenik imao je zadatak otkriti tajni recept za izradu krafni svoje mame ili bake. Učenici su uz pomoć svojih ukućana ispekli krafne i donijeli ih u školu. U školi smo tako imali organiziran FESTIVAL KRAFNI. Krafne smo izložili na čak četiri stola. Nakon što smo vizualno procijenili ljepotu izrade okruglih poslastica, morali smo svaku vrstu i degustirati.

Nakon nekoliko minuta, svi smo imali bijele brkove i ljepljive prste. Nitko se nije mogao odlučiti čija je krafna  ukusnija. Zato smo odlučili da su svi pobjednici.

Punih trbuščića i još veće volje željeli smo svoju radost i krafne podijeliti s ostalim razredima pa smo s pjesmom i krafnama krenuli po školi. Posjetili smo gotovo sve razrede u smjeni i izmamili im osmijeh na lica.

Učiteljica Diana Prevolnik

Fašnik

Dolazi nam Fašnik
i veseli dani,