Učenici četvrtih razreda na obilježavanju 19. obljetnice osnivanja 153. brigade HV

Autor: Administrator , 1. 10. 2010.

Dana 1. listopada 2010. učenici četvtog a, b i d razreda naše škole u pratnji svojih učitelja prisustvovali su obilježavanju 19. obljetnice osnivanja 153. brigade HV i tako uveličali  svečanost.

Središnji dio programa, započeo je u šumi Kljuka kod izgrađenog spomen obilježja zemunice-osmatračnice u šumi Kljuka, izvođenjem himne Republike Hrvatske u interpretaciji zbora učenika OŠ Pokupsko pod ravnanjem prof. Maria Ožakovića . Uz branitelje i uzvanike, sudjelovali su i učenici četvrtih razreda naše škole.

Nazočnima se obratio predsjednik Udruge g. Ivan Mišerić koji je nakon pozdravnog govora pozvao prisutne da minutom šutnje odaju počast poginulim pripadnicima 153.brigade HV-Velika Gorica . U nastavku svečanosti, član Izvršnog odbora Udruge i jedan od zapovjednika brigade, bojnik Nikica Repač  govorio je o ratnom putu 153. velikogoričke brigade s naglaskom na ratna događanja u našem kraju.

Potom se nazočnima obratio Gradonačelnik Grada Velike Gorice, gosp. Dražen Barišić koji je u svom govoru posebnu pozornost posvetio učenicima OŠ, pri čemu je slikovito opisao kako ispunjavanjem svakodnevnih obveza, odgovornim ponašanjem prema sebi i drugima , te čuvanjem okoliša  pokazuju svoju ljubav prema domovini , roditeljima i društvu u kojem žive.

Po završetku prigodnog programa pored zemunice - osmatračnice, svi sudionici su se uputili na pješačenje dugo oko 4 km do uređenog kupališta na rijeci Kupi. Učenici su ovdje pojeli svoje sendviče i popili sokove, te se družili uz igru. Prije povratka u svoje škole svi sudionici su se zajedno fotografirali.