Proslavljeni Dani zahvalnosti za plodove zemlje i Dani zahvale za Božja dobročinstva

Autor: Administrator , 11. 10. 2010.

U nedjelju, 10.listopada 2010. naša škola proslavila je Dane zahvalnosti  za plodove zemlje i Dane zahvale za Božja dobročinstva.

Toga dana obilježili smo Dane kruha- Dane zahvalnosti za plodove zemlje u našoj župnoj crkvi

Tom prigodom u dvorani našeg župnog dvora uređeni su prikladni štandovi s krušnim proizvodima, kolačima i plodovima zemlje.

Nakon uređenja, slijedila je sveta misa, a potom je naš župnik velečasni Anđelko blagoslovio sve krušne proizvode, a slavlje se se nastavilo kušanjem proizvoda.

Ono što se nije uspjelo potrošiti  podijelili smo onima koji su najpotrebniji.

Jer važno je da i ove godine pokažemo da je dobro činiti dobro i da nastavimo s ovom lijepom tradicijom.

U ponedjeljak, 11. listopada, bio je u školi Dan bez zvona i ocjena. Cijeli dan bio je u znaku Dana kruha.

Učenici 3. b razreda sa svojom učiteljicom Nediljkom Gudelj mijesili su tijesto,

i pekli proizvode koje su napravili.

U posjet su nam došli pekari iz Zagrebačke pekarne Klara. Učenici 2.a, b i c razreda vidjeli su kako kruh i krušni proizvodi nastaju i zaključili: Poštujmo plodove zemlje i ljudskog rada!. Naši gosti iz Klare pripremali su proizvode od kojih je zamirisala cijela škola. Zamaman miris privukao je sve učenike naše škole i kušajući ukusne pekarske proizvode završio je taj poseban školski dan.

U privitku pogledajte kako su učenici 1. a i 1. b razreda proslavili taj dan posjetivši pekarnicu Ripek u Velikoj Mlaki.

Priloženi dokumenti:
OD SJEMENKE DO KRUHA 1.b.ppt (1.62 MB)