« Prosinac 2017 »

Smotra dječjeg kajkavskog pjesništva u Sv. Ivanu Zelini
Autor: Nancy Vujanić, 21. 10. 2017.

U subotu 21. listopada 2017.  održana  je 37. Smotra dječjeg kajkavskog pjesništva „Dragutin Domjanić“ u dvorani „Kraluš“ Pučkog otvorenog učilišta Sveti Ivan Zelina.

Na natječaj Smotre odazvale su se 92 škole s ukupno 523 nove dječje kajkavske pjesme. Radove je poslalo 450 učenica i učenika uz mentorstvo 142 voditelja i voditeljica.
Zastupljeni su svi kajkavski krajevi pa je i ovogodišnja Smotra bila festival zajedništva u različitosti - promocija jezičnog bogatstva kajkavaca.

Pokovitelji: Ministarstvo kulture Republike Hrvatske i Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske
Supokrovitelji: Zagrebačka županija i Grad Sv. Ivan Zelina
Organizator: Pučko otvoreno učilište Sv. Ivan Zelina.

Stručno ocjenjivačko povjerenstvo 37. Smotre: dr. sc. Ivo Kalinski (predsjednik), † prof. dr. sc. Joža Skok i dr. sc. Božica Pažur.

Iz Područne škole Mičevec je na promociju zbirke bila pozvana učenica 5. razreda Klaudia Bedeković. Ona je krajem četvrtog razreda u sklopu projekta „Mičevečki kaj“ napisala pjesmicu „Da je meni drevo biti“ po kojoj je cijela zbirka dobila ime.

Na Smotri je bila organizirana i izložba dječjih likovnih radova na istu temu. Iz naše škole je bilo izloženo desetak radova.

Sve učiteljice, profesor likovne kulture i učenici dobili su zahvalnice za sudjelovanje. Klaudia je uz zahvalnicu bila nagrađena vrtnim kaminom, a voditelji najboljih pjesama sa po 500 kn. Izdavačke kuće su za svakog sudionika pripremile po nekoliko knjiga, tako da nitko od pozvanih nije otišao kući praznih ruku.

Zahvaljujem organizatoru Pučkom otvorenom učilištu Sv. Ivan Zelina na izvrsnoj organizaciji i silnom trudu kojeg su unijeli u  ostvarenje ovog hvale vrijednog projekta.

učiteljica Jasna Kirin, Klaudijina mentorica