Ukupno: 1020128

Državno natjecanje "Čitanjem do zvijezda"

Učenice naše škole, Ramona Jurilj (7.a), Marija Klarić (7.a) i Inon Međugorac (7.b) sudjelovale su 5. svibnja 2017. na 4. nacionalnom Natjecanju u kreativnosti i znanju za osnovne škole- Čitanjem do zvijezda. Osvojile su 7. mjesto od 26 škola. Pripremala ih je knjižničarka Nancy Vujanić uz pomoć učiteljica Martine Martinković i Zrinke Šućur. Čestitamo im!

Organizatori natjecanja su Županijsko stručno vijeće školskih knjižničara Međimurske županije i Hrvatska mreža školskih knjižničara, a dobrim domaćinima pokazale su se Srednja škola Čakovec i III. OŠ Čakovec.

Natjecanje „Čitanjem do zvijezda“ je projekt školskih knjižničara kojim se potiče i promovira kultura čitanja, a učenike motivira da s radošću, uživanjem i znatiželjom otvaraju knjigu, budi želju za otkrivanjem i istraživanjem, te razvija maštu i kreativno izražavanje kroz likovni rad.

Natjecanje se sastoji od dva dijela: kviza znanja u kojemu učenici odgovaraju na pitanja iz odabranih knjiga i prezentacije plakata na zadanu temu.

Naša ekipa se natjecala u kvizu znanja.

Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je ljepota različitosti.

Učenici su za natjecanje trebali pročitati knjige: Damir Miloš: Bijeli klaun, Zoran Pongrašić: Djevojčica koja je preskočila nebesa ili Gumi-gumi i Miro Gavran: Zaboravljeni sin.

Za kreativni i raznovrsni kulturno-umjetnički program pobrinuli su se učenici i djelatnici Osnovne škole Goričan,

a za turistički razgled Čakovca bili su zaduženi učenici Ekonomske i trgovačke škole Čakovec.

Za vrijeme ispravljanja ispita, gosti su mogli uživati u predstavi Zelena glava i prijatelji u izvedbi Dječjeg gradskog kazališta Čakovec.

Naša ekipa se natjecala pod lozinkom TULIPAN.

REZULTATI

objavio: Nancy Vujanić   datum: 5. 5. 2017.

« Srpanj 2017 »