Dječje gradsko vijeće Velike Gorice obišlo Hrvatski sabor

10. travnja 2017. godine učenici naše škole: Mara Miličević, Lovro Lučić i Filip Klišenić, u pratnji učiteljice Andree Ceković, te ostali vrijedni vijećnici Dječjeg gradskog vijeća Velike Gorice iskoristili su lijep dan za posjet dječjoj pravobraniteljici Ivani Milas Klarić i za obilazak Hrvatskog sabora.

Pravobraniteljica Ivana Milas Klarić i njezina savjetnica Maja Flego, kroz brojna pitanja koja su im bila upućena, upoznale su vijećnike s nekim dječjim pravima i brojnim izazovima s kojima se susreću u svojem radu.

Za kraj vijećnici su pogledali izložbu na temu dječjih prava i počastili se sokom i keksima.

Nakon poučnog i zanimljivog posjeta pravobraniteljici, vijećnici su prošetali do Markovog trga na kojem se nalazi zgrada Hrvatskoga sabora.

Tamo nas je dočekao gradonačelnik Dražen Barišić koji je vijećnike vodio u obilazak.
Vijećnici su bili oduševljeni brojnim prostorijama koje se nalaze u Saboru, a najviše ih se dojmila Sabornica.

Nakon dojmljivog obilaska Hrvatskog sabora, vijećnici su prošetali Zagrebom i okrijepili se u McDonaldsu. Uz dobro društvo i zanimljive sadržaje, vijećnicima će zasigurno ovo bit jedan od dana za pamćenje.

objavio: Nancy Vujanić   datum: 10. 4. 2017.

« Lipanj 2017 »