« Listopad 2017 »

Koncert duhovne glazbe učenika OŠ Velika Mlaka
Autor: Nancy Vujanić, 20. 3. 2017.

26. travnja 2017. u 19 sati u holu naše škole, a u organizaciji učitelja i učenika škole, održat će se koncert duhovne glazbe. Na koncertu će se odžati prigodna prodaja proizvoda školske zadruge.

25. travnja 2017. u 19 sati održat će se generalna proba, pa pozivamo sve koji nastupaju da dođu.

Nataša Čurić

PODSJETIMO:

Učenik naše škole, Luka Stepanić (6.a),  trpi neprestane i nevjerojatno intenzivne bolove glave, a liječnici u Hrvatskoj potpuno su bespomoćni pred njegovim stanjem.

Bol koja traje već dulje od godinu dana i kojoj liječnici ne mogu objasniti niti pronaći uzrok. Bol koju Luka osjeća neprestano, 24 sata dnevno, zbog koje je morao prestati ići u školu i koja je među liječnicima izazvala šok nakon mjerenja njezine jačine. Liječnici u Hrvatskoj su bespomoćni. Nije im jasan uzrok glavobolje. Možda zvuči čudno, ali nije im preostalo ništa drugo nego da dijete nakon dva tjedna otpuste iz bolnice – s dijagnozom migrantske epilepsije, ali bez ideje o tome što je uzrokuje.

Ono što je uslijedilo bilo je obilaženje privatnih i inih klinika, pokušaji da se malome ponovno pomogne. Bez uspjeha.

„On svaki dan trpi te bolove. Skoro uopće ne spava. Svi lijekovi koje smo pokušali ne djeluju. Samo leži i bori se s bolom. Već je sada prošao kroz takve patnje i takve zahvate. I sve te pretrage… Koje ništa ne otkrivaju i ne pomažu“, priča nam majka Tanja i nabraja sve moguće metode, neke i alternativne medicine, koje su pokušali primijeniti. Bez uspjeha.

Potrebna mu je duhovna pomoć kroz molitvu, ali i financijska. Lukina majka Tanja već je razgovarala s nekoliko stručnjaka koji su je uputili na neke određene neurološke klinike u inozemstvu gdje bi joj mogli pomoći. Ali, za to su joj potrebna novčana sredstva koja ona u ovom trenutku nema. Već je ušla u dugove kako bi platila sve moguće lijekove i preglede.

Želite li pomoći Luki i njegovoj obitelji, pomolite se za njih.

Oni koji su u prigodi financijski pomoći njegovo liječenje mogu to učiniti uplatom na račun:

Tanja Stepanić

Račun kod Raiffeisen bank