Naš učenik na Velikom FLL finalu "Adriatic" regije

U subotu, 4. veljače 2017. ekipa "Brickvengers", koje je naš učenik Mihael Vranić (6.a) član, nakon osvojenog 2. mjesta na FLL natjecanju u Hrvatskoj imala je priliku nastupiti na Velikom FLL finalu "Adriatic" regije (21 najbolja ekipa iz Slovenije, 3 iz Srbije, te 2 iz Hrvatske).

To je za sve sudionike, njihove mentore te sve goste bila izvrsna prilika da vide kako se nabolje ekipe natječu u svim segmentima FLL programa - robotika (robotska igra te tehnički dizajn robota) projekt te temeljne vrijednosti.

U brojkama je bilo ovako: 26 ekipa, preko 200 učenika (9 - 16 godina), gdje su velika većina bili učenici viših razreda osnovih škola, žiri, suci, voditelji natjecanja, organizatori. Slovenija se uključila u FLL ligu prije 5 godina, Srbija prije 3, a od ove sezone i Hrvatska je tu - sa Hrvatskim robotičkim Savezom kao organizatorom natjecanja za Hrvatsku.

Bilo je fascinantno vidjeti koliko je energije, entuzijazma, kreativnosti među tim mladim ljudima, koji su uspjeli pokazati ono što su mjesecima marljivo pripremali uz podršku svojih mentora.

Moto “Brickvengersa” je uoči odlaska bio, idemo nešto naučiti i vidjeti kako to rade iskusne FLL ekipe (I po mogućnosti ne biti zadnji na kraju!). No dogodilo se nešto posve neočekivano – došli su do svog prvog pehara na regionalnoj razini – u kategoriji “NajFLL Face” lige – nagrada za ekipu koja je svojom spontanošću, te zabavnim pristupom osvojili žiri. Osmjesi i ponos sve govore.

Čestitamo ekipi "Brickvengers" i našem učeniku Mihaelu Vraniću!

I još jedan poticaj za novu sezonu FLL lige!

Napomena: ukupni plasman se objavljuje službeno samo za prve 3 ekipe. Brickvengersi su ispunili sve (svoje) ciljeve zacrtane prije nastupa, u sve 3 kategorije FLL programa. Detaljnije po kategorijama programa i ukupno:

objavio: Nancy Vujanić   datum: 4. 2. 2017.

« Kolovoz 2017 »