Radionice za učenike "Ruka podrške učenicima koji trpe nasilje“

Poštovani roditelji,

Čast nam je pozvati Vas  da uključite svoju djecu u Ciklus radionica za učenike osnovnih škola koje se održavaju u sklopu projekta "Ruka podrške učenicima koji trpe nasilje“. Prva radionica ciklusa održat će se u subotu 25. veljače 2017. godine.

Projekt Ruka podrške (učenicima koji trpe nasilje) u organizaciji Psihološkog centra TESA i namijenjen je prevenciji vršnjačkog nasilja kroz nekoliko projektnih aktivnosti. U školama provodimo edukaciju stručnjaka koji rade s djecom i adolescentima – učiteljima, nastavnicima i stručnim suradnicima, kao i edukaciju učenika u razrednim odjelima. Glavni cilj projekta je doprinos smanjivanju nasilja među učenicima te povećanje sigurnosti i dobrih odnosa.

Ciklusi radionica u sklopu projekta Ruka podrške namijenjeni su učenicima koji su pod povećanim rizikom - potencijalne ili stvarne žrtve vršnjačkog nasilja, ali i drugoj djeci koja se slabije snalaze s vršnjacima i treba im da nauče kako se bolje zalagati za sebe. Iz više škola će se oformiti skupina od maksimalno 15 učenika s kojima će stručnjaci Psihološkog centra Tesa, psiholozi s puno iskustva u radu s djecom i dodatnom psihoterapijskim edukacijama, raditi na razvijanju zaštitnih čimbenika.

Kroz 6 dvoipolsatnih radionica radit ćemo u skupini na:

JAČANJU SAMOPOUZDANJA I SAMOPOŠTOVANJA, JAČANJU ASERTIVNOSTI, VJEŽBANJU NENESILNOG RJEŠAVANJA SUKOBA   I VJEŽBANJU SOCIJALNIH I KOMUNIKACIJSKIH VJEŠTINA

Sudjelovanje u projektu (radionice, savjetovanje) je besplatno za učenike i roditelje.

Radionice obuhvaćaju kraći teorijski te opsežniji praktični dio. Dok se u teorijskom sudionici upoznaju sa tehnikama i mogućnostima, u praktičnom vježbaju primjenu stečenih znanja u rješavanju konkretnih problema u odnosima s vršnjacima.

Rad je interaktivan – kroz vježbe, igranje uloga, demonstraciju, diskusiju, rad s kreativnim materijalima …

Radionice će se održavati u prostoru Psihološkog centra Tesa, subotama.

Sudionici su učenici i učenice osnovnih  škola (5.-8. razredi).

Prva radionica ciklusa održat će se u subotu 25. veljače 2017. godine. O točnom vremenu održavanja će svi prijavljeni biti naknadno obaviješteni

Prijave na mail: psiho.centar@tesa.hr – POŽURITE-  zbog ograničenog broja sudionika!

U prijavi navesti: ime i prezime učenika, razred i školu te kontakt broj roditelja

O točnom vremenu održavanja radionica će prijavljeni biti pravodobno obaviješteni - kontaktirati će ih voditeljica projekta prije početka ciklusa. Termini svih radionica će biti podijeljeni na prvom sastanku.

Programom su predviđeni i individualno savjetovanje u živo kao i telefonsko savjetovanje i internet savjetovanjeza dio zainteresiranih polaznika i/ili roditelja.

Kreatori i provoditelji programa su stručnjaci – psiholozi Psihološkog centra TESA s bogatim iskustvom u edukacijama i savjetodavnom radu s odraslima, djecom i mladima. TESA djeluje već 26. godinu te provodi niz projekata individualnog i grupnog rada s mladima, s njihovim roditeljima i kolegama srodnih službi (psiholozima, pomagačkim službama..). Ciklusi radionica se održavaju kontinuirano od 2008. godine.

Voditeljice: Tanja Dejanović Šagadin i Ana Čović, psihologinje i psihoterapeutkinje.

Projekt financira: Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku

Za sve informacije možete kontaktirati voditeljicu projekta:

Tanja Dejanović Šagadin, mob: 091 549 40 23;  mail: psiho.centar@tesa.hr

U Zagrebu, 18. 1. 2017.

Tanja Dejanović Šagadin, prof. psihologije

(voditeljica projekta)

Psihološki centar TESA

U privitku se nalazi pozivnica

Priloženi dokumenti:
pozivnica_za_ciklus_SS.doc (40.50 KB)

objavio: Nancy Vujanić   datum: 19. 1. 2017.

« Ožujak 2017 »