Naš učenik na natjecanju FIRST® LEGO® League (FLL)

14. siječnja 2016. u prostorijama FER-a ekipa "Brickvengers" koje je naš učenik Mihael Vranić (6.a) član, na natjecanju FIRST® LEGO® League (FLL) razine Hrvatske postigla je izvrstan uspjeh. Natjecalo se ukupno 11 ekipa (oko 80 učenika uglavnom osnovnih škola), a "Brickvengers" su osvojili izvrsno 2. mjesto koje im je donijelo plasman na sljedeću razinu - natjecanje regionalne razine koje se ove godine organizira u Sloveniji  4. veljače 2017. te priliku da vide kako to rade iskusnije ekipe, te nauče nešto novo. Čestitamo!

Regionalni partner natjecanja je Hrvatski Robotički savez u čijoj je i organizaciji bilo natjecanje organizirano na FER-u prošli vikend.

Ukratko o FLL-u:

FIRST® LEGO® League (FLL) - http://www.firstlegoleague.org/ je međunarodni, multidisciplinarni istraživački program koji želi u djeci probuditi znanstvenika koji će promišljati o problemima oko sebe i tražiti način kako ih riješiti.

Promiče znatiželju, kreativnost, zajedničko učenje i timski rad. Osim toga, kroz igru djeca razvijaju i jačaju tehničku pismenost i logički način razmišljanja, moderne tehnologije koriste u humane svrhe, a kroz atraktivne robote koje moraju osmisliti na učinkovit i zabavan način uživaju u znanosti.

Svake godine FLL ima drugu temu: Otpad, Učionice diljem svijeta, Divlja priroda, Rješenja za starije, Prehrana, Nano izazov, Bez granica… Ovo je 18-ta godina postojanja, a tema je Životinjski saveznici.

Ovaj program postoji u preko 80 država svijeta, a od ove godine i u Hrvatskoj u organizaciji Hrvatskoj robotičkog saveza.

Program se sastoji od:

- temeljnih vrijednosti (timski rad, prijateljstvo)

- znanstvenog projekta (identifikacija i odabir problema, razgovor s ljudima u okruženju, pronalaženje potpuno novog rješenja ili nadogradnja postojećeg, te dijeljenje svojeg rješenja s okolicom i ciljanim skupinama), te od

- robotske igre (posebno dizajnirani zadaci vezani uz temu te godine). Potrebno je sastaviti preko 2000 Lego kockica u 10 modela koji će biti prepreke koje treba riješiti (upute za sastavljanje su dostupne na web stranicama FLL). Djeca sama trebaju sastaviti robota iz Lego Mindstorms kompleta (RXC, NXT ili EV3) koji će riješiti sve one prepreke.

objavio: Nancy Vujanić   datum: 14. 1. 2017.

« Lipanj 2017 »