Obilježavanje Dana osnivanja 153. brigade HV-a

Autor: Administrator , 3. 10. 2008.

3. listopada 2008. učenici 4. a  i 4. c razreda bili su na obilježavanju Dana osnivanja 153. brigade HV-a Velika Gorica. Nazočili su programu kod zemunice-osmatračnice na Kljuki i u Osnovnoj školi Pokupsko.

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji.

Radovi učenika:

153. brigada

Na dan osnivanja 153.brigade HV - Velika Gorica išli smo s našom učiteljicom u Pokupsko. Pješačili smo stazama 153. brigade HV koja je osnovana 3. listopada 1991. Ta brigada nas je branila u Domovinskom ratu i zbog toga, da se ne zaboravi, htjeli smo i mi prijeći jedan mali dio puta.

Pješačilo se od zemunice do Osnovne škole Pokupsko. Na putu smo vidjeli rijeku Kupu. Iza nas je vozio autobus u slučaju da netko ne bi mogao pješačiti i kola prve pomoći ako bi nekome pozlilo. Pješačili smo pokraj šume. Kod škole smo dobili sendviče, a poslije sendviča smo se odmarali i igrali.

Bio je to jedan lijepi dan gdje smo svi s lakoćom propješačili jedan dio puta i bili smo ponosni na naše vojnike koji su nam svojom borbom omogućili današnji život.

Filip Janjić, 4. a

Pokupsko

Povodom obilježavanja dana osnivanja 153. brigade HV - Velika Gorica učenici 4. a i 4. c razreda s učiteljicama Sanjom Sarić i Jasnom Kirin te pedagoginjom i ravnateljicom otišli su na prigodni program u Pokupsko.

Kad smo došli u Pokupsko, kod zemunice na Kljuki, bio je održan svečani program. Zatim smo krenuli na pješačenje od zemunice do OŠ Pokupsko (4 km). Za nama je išao autobus i kola hitne pomoći u slučaju da nekome pozli. Hodali smo bez odmora i vidjeli lijepi krajolik. Kad smo došli do OŠ Pokupsko dobili smo ručak. Zatim je slijedio zabavni program. Iako je izlet bio dug i naporan, meni se svidio.

Iva Tomas, 4. a

"Da se ne zaboravi"

Povodom 17. obljetnice osnutka 153. brigade Hrvatske vojske Velika Gorica posjetili smo put kojim je prolazila 153.brigada u mjestu Pokupsko.

Toga dana u Pokupskom se sastalo puno učenika iz svih osnovnih škola s područja Velike Gorice. Hodali smo kroz šumu pješke putem dugim oko 4 km. Uživao sam u lijepoj prirodi i svježem zraku. Gledajući rijeku Kupu razmišljao sam kako je neprijatelj bio vrlo blizu i uništio mjesto granatama. Moj tata je bio u 153. brigadi i pokazao mi je odakle su napadali neprijatelji.

Tada znam kako je moj tata hrabar i ponosim se njime.

U Osnovnoj školi Pokupsko nastavili smo slavlje zabavnim programom "Da se ne zaboravi".

Dominik Štagljar, 4.a