Učenici 8.c u Hrvatskom narodnom kazalištu

Autor: Administrator , 24. 3. 2010.

U srijedu 24. ožujka 2010. učenici osmog c su sa svojom razrednicom Alenom Pericom, profesoricom glazbene kulture bili u HNK-u.

Gledali su klasičnu bajku o Pepeljugi Charlesa Perraulta, ispričanu glazbenim jezikom Sergeja Prokofjeva i pokretom Dereka Deanea. Poput ostalih klasičnih baleta i Pepeljuga pripada samom vrhu baletne literature, uvijek popularnom kod najšire publike diljem svijeta. Savršena partitura zbog svoje složenosti i prožetosti melodramatsko-sentimentalnim ugođajem najvećim je dijelom zaslužna za tu popularnost.

Pepeljuga zagrebačkog Baleta ne samo da nije iznevjerila zanosni glazbeni predložak, već ga je uvelike nadogradila elegantnim plesnim stilom Dereka Deana, spektakularnim bajkovitim vizualnim identitetom scene i kostima autorice Roberte Guidi di Bagno i svakako nadahnutom izvedbom zagrebačkog baletnog ansambla.

U prve dvije izvedbe u glavnim ulogama su nastupili Pavla Mikolavčić, Dmitrij Timofejev, Saule Ashimova, Olja Jovanović-Zurovac, Mirna Sporiš i dr. Orkestrom je ravnao Allin Vlasenko.

Dojmovi učenika:

Zastori su se razmaknuli i čarolija je počela..Pepeljuga je poznata priča koju svi znaju,ali kada plesači ispričaju priču pokretima, ona dobije novo ruho. Lijepe balerine u raskošnim i svečanim haljinama plesale su po pozornici dajući sve od sebe puna dva sata...Plesači su nagrađeni velikim pljeskom i cvijećem. Takvo nešto može se samo doživjeti, a ne i prepričati...

Antonia Fališevac

Osobno sam HNK-e doživjela kao nekakvu palaču, posebno sam obratila pozornost na detalje.

Ivana Topalović

Meni se svidjelo. Ima puno lijepih stvari,ali mi se nisu svidjele stepenice. Balet je bio čaroban. Najbolje mi je bilo kada su miševi vukli kočiju. Bilo mi je smiješno i zabavno.

Matija Grgić

Sve je bilo usklađeno. I boja haljina i pozadina. Haljine su bile predivne zbog tih šljokica i cvjetova.

Adrijana Rajković

Kad smo ušli u dvoranu bila sam iznenađena njegovom ljepotom i onim prekrasnim krovom. Najbolji dio mi je bio kad je Pepeljuga morala pobjeći doma.

Ana Štarkelj

Posjet HNK-u s cijelim razredom jako mi se svidio. Drago mi je što smo to iskustvo doživjeli zajedno i bilo bi lijepo da se ponovi.

Ivona Gruškovnjak

Bilo je lijepo gledati balerine kako plešu kao da lete.

Matea Adžaga

Balerine i baletani koji su plesali veoma su mi se svidjeli. Usklađeni pokreti ruku i nogu, te stajanje u istoj poziciji po 10 minuta fasciniralo me, zadivilo. Glazba je bila iznimno lijepa. Svjetlost, reflektori obasjavali su divne vile, princa i ostale izvođače. Hvala Vam, razrednice, na Vašoj dobroj volji i što ste nam priuštili taj krasan "mali izlet".

Arijeta Gashi

Imali smo najbolja sjedala u kazalištu. Volio bih opet posjetiti HNK.

Kole Berisha

Najljepše mi je bilo kad smo vidjeli djevojke kako su stajale mirno, a vile su oko njih plesale. Bilo je i smješnih trenutaka kad su se sestre svađale oko princa. Pepeljuga je imala jako lijepu papučicu.

Barbara Miličević

Malo je bilo vruće, ali nema veze. Svidio mi se onaj dim.

Mersad Džinić

Kostimi su bili jako maštoviti i veličanstveni, a plesni koraci nepogrešivi. Veliki dojam na mene je ostavila i glazba.

Mihaela Damjanović

Zanimljiv je prostor unutra, pogotovo WC. Najzanimljivije je bilo kad su balerine glumile sat.

Luka Tomić

Osvjetljenje mi se svidjelo.

Bruno Bilić

Vidi se da je bilo uloženo mnogo truda za kostime, koreografiju i sam nastup. Vrijeme je brzo prošlo u odličnoj izvedbi Pepeljuge.

Lucija Šimunović

Bilo mi je prelijepo. Pogotovo sam kraj.Sve one haljine su mi jako lijepe. Njihovo blještavilo i sjaj lica dok izvode svaki pokret me se jako dojmio.